Patent na dom

sezon 4 odcinek 1

Patent na dom 4

Emilia i Robert wraz z 7-letnim Karolem oraz 5-letnim Kamilem mieszkają w bloku na warszawskiej Białołęce. Robert pracuje w branży budowlanej. Emilia, z zawodu księgowa, po urodzeniu dzieci zrezygnowała z pracy żeby całą swoją uwagę poświęcić dzieciom. Karolek jest dotknięty zespołem Downa, a jego młodszy brat Kamil zespołem Di Georga, który spowodował u niego dotkliwą wadę serca.

Chłopcy są bardzo żywiołowi, a w mieszkaniu brakuje dziecięcego pokoju. Pomieszczenie, które mogłoby stać się wymarzoną przestrzenią dla braci, jak na razie pozostaje domowym składzikiem na przeróżne rzeczy, w którym stoją również łóżeczka chłopców. Brak własnej przestrzeni sprawia, że zabawki dzieci są praktycznie wszędzie. Rodzicom natomiast brakuje miejsca, żeby w spokoju wypocząć, bo większość zabaw odbywa się w salonie.

Anna Nowak – Ibisz i Marco Belotto poszukają patentów na pokój dla chłopców. Zadanie nie będzie łatwe ponieważ bracia wymagają specjalnie przystosowanej do ich potrzeb przestrzeni.
Zagracony pokój zmieni się nie do poznania. Chłopcy zyskają komfortowe i pomysłowe miejsce do spania oraz bezpiecznej zabawy. Dzięki zastosowanym patentom nie zabraknie także miejsca do przechowywania zabawek oraz ubrań.

Naszym ekspertom pomoże Sylwia Wilgatek-Wykuż, specjalistka od DIY, dzięki której widzowie przekonają się jak proste jest własnoręczne wykonanie tablicy sensorycznej dla dzieci, oryginalnej ramki na zdjęcia oraz półki z wykorzystaniem resoraków czy lustra w rowerowej oponie.

Patent na dom - opis programu

Jaki jest nasz „Patent na dom”? To proste! Czasem wystarczy zmiana koloru ścian, przestawienie mebli czy oświetlenia. A gdy do tego dorzucimy również modne dodatki lub wykonane własnoręcznie dekoracje, to w zaledwie kilka godzin możemy całkowicie odmienić wnętrze i nadać mu oryginalny charakter! Anna Nowak-Ibisz zaproponuje funkcjonalne rozwiązania i gadżety, które odpowiedzą na potrzeby bohaterów i po prostu ułatwią ich życie!

W każdym odcinku dynamiczny duet – Anna Nowak-Ibisz oraz Marco Belotto wraz z ekspertami zajmą się metamorfozą jednego pomieszczenia. Jaki będzie finalny efekt? W premierowych odcinkach czeka na nich wiele prawdziwych wyzwań. Co zrobią z kolorową, nieremontowaną prawie przez 20 lat łazienką? Jak poradzą sobie ze stworzeniem klimatycznej sypialni dla rodziców, którzy do tej pory spali w salonie?

Patent na dom - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl