Patent na dom

sezon 2 odcinek 1

Patent na dom 2

W pierwszym odcinku drugiej serii „Patentu na dom" Anna Nowak-Ibisz i Marco Belotto zajmą się niefunkcjonalnym i przeładowanym salonem Grażyny, Marcina oraz ich synów — Mikołaja i Mateusza. Salon pełni aktualnie funkcję pokoju dziennego, kuchni, jadalni, biura, garderoby oraz sypialni Grażyny i Marcina.

Rodzina mieszka w trzypokojowym mieszkaniu, mają dwa psy. Grażyna pracuje w kancelarii prawniczej jako asystentka, jej pasją jest fotografia, kocha zwierzęta i organizowanie różnych akcji charytatywnych. Marcin jest realizatorem dźwięku, w wolnym czasie nagrywa muzykę w swoim studio, jest także zapalonym wędkarzem. Starszy syn Mikołaj trenuje piłkę nożną oraz pasjonuje się komputerami, gra także na gitarze elektrycznej. Młodszy Mateusz jest niepełnosprawny intelektualnie od urodzenia, mimo zaburzenia rozwoju jest energicznym, bardzo pogodnym chłopcem, kocha zegary.

Rodzina szuka pomysłu na salon, w którym spędzają wspólnie czas jedząc posiłki, grając w gry, bawiąc z psami, pracując i wykonując wiele innych czynności. Ania, Marco oraz Jimi Ogden pokażą w nowej serii, jak znaleźć patent na taką wymagającą przestrzeń, jaką jest salon, który musi być wielofunkcyjny i spełnić różne potrzeby kilku osób. Najważniejszymi elementami przemiany salonu na warszawskim Wilanowie staną się — szklana ściana, udoskonalenie starego stołu kuchennego, regał za zasłoną, odnowienie kanapy, nowa, zabudowana lodówka, nowy kolor ścian nadający głębie, odnowienie frontów kuchennych.

Widzowie otrzymają także cenne wskazówki odnośnie DIY, takie jak m.in. jak zrobić lampę lub udoskonalić stary stolik kawowy, pojawi się także pomysł na wykonanie wiszącej doniczki na kwiaty.

Patent na dom - opis programu

Pieczę nad wszystkim sprawować będzie niezastąpiona Anna Nowak Ibisz we współpracy z ekspertami. Poznamy również bliżej projektanta wnętrz Marco Belotto, który skupi się głównie na funkcjonalności oraz dopasowaniu projektów do zainteresowań bohaterów. Udowodnimy, że niewielka zmiana może diametralnie odmienić wnętrze, a dodatki i gadżety mogą nadać im unikatowy charakter. A to wszystko za niewielkie pieniądze! Zainspiruj się oraz znajdź swój „Patent na dom”.

W odcinkach z pomocą oryginalnych patentów odmienimy kuchnię trenerki jazdy konnej i podróżniczki oraz odpowiemy na zgłoszenie pomysłowej graficzki i DJ’a weselnego, którzy marzą o nowym pokoju dziecięcym. Pomożemy również pasjonatce fotografii oraz organizatorce akcji charytatywnych w stworzeniu funkcjonalnego salonu dla całej rodziny. Na widzów czeka też metamorfoza nietypowego salonu trenerki psychologii pozytywnej.

“Patent na dom” to przede wszystkim poszukiwanie inspirujących, prostych i pomysłowych rozwiązań na nowe wnętrze.

Patent na dom - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl