Orzeł czy Reszka

sezon 2 odcinek 4

Orzeł czy Reszka 2

W kolejnym odcinku „Orła czy reszki” zabieramy w nieznane Janka Pirowskiego i Przemka Kossakowskiego. Ślepy los i rzut monetą zadecyduje, który z nich przeżyje przygodę wyposażony w złotą kartę, a kto będzie musiał uruchomić wyobraźnię i podróżować ze 100 dolarami w kieszeni. Jak Janek i Przemek poradzą sobie w Szkocji? Czy uda im się poczuć klimat krainy mężczyzn w spódnicach?
Przygoda naszych bohaterów rozpoczyna się w Edynburgu, mekce brytyjskiej arystokracji. Miasto słynące z wystawnych rezydencji, z pałacem królowej Elżbiety II na czele, piwnic wypełnionych najlepszą na świecie whisky i doskonałego jedzenia, jest idealnym miejscem by zaszaleć. Ten, kto wygra losowanie będzie miał pod dostatkiem najbardziej luksusowych atrakcji. Czy odnajdzie w sobie prawdziwego szkockiego lorda?
Przegranemu zdecydowanie nie zabraknie wyobraźni. Czy oczarowany atmosferą prawdziwego szkockiego pubu postanowi przepić wszystkie pieniądze? A może pozbawiony ostatniego grosza będzie musiał zaszyć się gdzieś w dziczy, czekając na kaca i zimny poranek?
W tym odcinku nie zabraknie też szalonych sportowych emocji. Nasi bohaterowie staną w szranki tradycyjnych „highland games”, w których prawdziwi Szkoci udowadniają swoją męskość. Czy Janek i Przemek zdecydują się porzucić spodnie na rzecz kiltu, by zyskać przewagę w rzucie kłodą i workiem ze zbożem?