Nowa misja ratunkowa

sezon 1 odcinek 4

Nowa misja ratunkowa

Kawalerka Maćka to istny koszmar! Blat w kuchni grozi nieodwracalnym przylepieniem się, a nieumyte naczynia zajmują każde możliwe miejsce. Otwarcie kuchennych szafek wiąże się z ryzykiem zasypania wszystkim co się w nich zajmuje, natomiast zamiast stołu, w rogu kuchni znajdziemy nieużywany, zwinięty dywan, który na pewno kiedyś się przyda.
W szafie Maćka ubrania przypominają bezkształtną masę, wymieszaną z butami, pudełkami po jajkach i aż strach pomyśleć z czym jeszcze! W komodzie jednej z szuflad brakuje dna, a na podłodze leżą śmieci sprzed tygodnia. W mieszkaniu można znaleźć mnóstwo pustych butelek i opakowań po jedzeniu, a na parapecie zamiast kwiatków można znaleźć kartony po mleku. Łóżko? Po co je składać, skoro potem trzeba je rozkładać. Sytuacja jest zła. Nawet bardzo !

Ula się jednak nie podda i zrobi wszystko by pomóc Maćkowi przywrócić blask jego mieszkaniu. Razem pozbędą się wszystkich śmieci z mieszkania, wymyją kuchnię na błysk, a my dowiemy się jak sprawnie poradzić sobie z trudnymi zabrudzeniami. Ula podpowie też jak odpowiednio przetrzymywać chemię i produkty spożywcze. W mieszkaniu poza porządkami, Ula zmieni kolory ścian, doda brakujący stół i krzesła, zasłony i kilka innych dekoracji, które całkowicie odmienią mieszkanie bohatera. Poznamy również sposób na zrobienie lampy kuchennej z durszlaka i lampy do salonu z przysłowiowego kawałka drewna i sznurka. Poza tym zobaczymy jak odnowić stary, zniszczony stolik by pasował do wnętrza.

Maciek będzie tak zadowolony z efektu, że... nagra dla Uli piosenkę!

„Nowa misja ratunkowa” – o czym jest program?

Prowadząca Ula Chincz w poprzednich sezonach pokazała, jak niewielkim kosztem w ciągu kilku dni można zmienić swój dom w przytulną i funkcjonalną przestrzeń. Tym razem zamiast zdjęć z „miejsca zbrodni” uczestnicy wysyłają swoje zgłoszenia do programu. Dzięki temu prowadząca może jeszcze lepiej przewidzieć, jak przygotować się do walki o porządek.

W niewielkim czasie zagracona przestrzeń mieszkań uczestników zmienia się nie do poznania. Każda zmiana wiąże się jednak ze sporym nakładem pracy i niezbędnej motywacji. Ula Chincz jest gotowa na wszelkie niespodzianki. Zobacz lodówkę w szafie, dywan, który nigdy nie był odkurzany czy zestaw 20 czapek dla dwójki dzieci. W „Nowej Misji Ratunkowej” zmiany nastąpią w garderobie, kuchni, jak i salonie studenta.

„Nowa Misja Ratunkowa” – gdzie obejrzeć?

Program dostępny online na platformie VOD player.pl