Nowa misja ratunkowa

sezon 2 odcinek 2

Nowa misja ratunkowa 2

Pokój dziecięcy powinien być jak z bajki. Niestety pokój 3-letniej Marysi, bohaterki drugiego odcinka „Nowej misji ratunkowej", potrzebuje pomocy jakiejś dobrej wróżki. W tej roli, niezastąpiona Ula Chincz!

Marysia wraz z rodzicami Magdą i Radkiem, a także bratem Tadziem mieszka na warszawskim Wilanowie. Jej pokoik był kiedyś sypialnią rodziców, którzy przenosząc się do innego pomieszczenia zostawili córeczce w spadku – beżowe ściany, ciemny żyrandol czy półkę z książkami pod sufitem. Małej Marysi taki wystrój zdecydowanie nie odpowiada, więc większość czasu spędza na zabawach w salonie. Magda z Radkiem bardzo by chcieli, żeby ich córeczka w końcu polubiła swój pokoik, dlatego z głową pełną pomysłów nadciąga Ula!

Z pomieszczenia znikną wszystkie rzeczy, które nie należą do Marysi. Ula zaproponuje nowe ustawienie mebli, dzięki czemu w pokoju uda się wydzielić dwie strefy – do zabawy i relaksu. Na ścianach pojawi się lodowy błękit, ponieważ niebieski to ulubiony kolor małej bohaterki tego odcinka. Ula pokaże jak w prosty sposób odświeżyć meble w pokoju dziecięcym, a także własnoręcznie wykona dla Marysi lampkę z... karmnika dla ptaków. Ale to nie wszystko! Jeżeli wasze dziecko uwielbia rysować i malować przekonacie się, że może to robić także na ścianie. Ula wraz z Radkiem zainstaluje rozwijaną rolkę, dzięki której Marysia będzie mogła rozwijać swoje talenty plastyczne, a ściany w pokoju nie ucierpią.

Czy nowy pokój spełni oczekiwania 3-letniej Marysi?

„Nowa misja ratunkowa” – o czym jest program?

Ula pomoże odczarować pokój trzyletniej Marysi, która szczerze przyzna, że sama robi tam bałagan, jednak nie to jest głównym problemem. Większość książeczek i zabawek jest poza jej zasięgiem, a wystrój został po sypialni rodziców. Zobaczycie jak funkcjonalnie urządzić pokój dziecka i przerobić karmnik dla ptaków na lampkę nocną.

W tym sezonie pojawi się także balkon! Własny ogród to w dużym mieście niestety rzadkość. Ula udowodni, że pięknie urządzony balkon, może być jego namiastką. Oczywiście poza strefą relaksu, pojawi się tam także miejsce na przechowywanie, którego w mieszkaniach w bloku jest zawsze za mało. Choć bywa i tak, że nawet mieszkając w domku jednorodzinnym można mieć problem z organizacją przestrzeni, o czym Ula przekona się w Pabianicach u Marty i Kuby. Ich piwnica zyskała miano „tragicznej". Uczestnicy będą musieli uporać się z segregacją sporej ilości rzeczy, odgrzybianiem i malowaniem, żeby pomieszczenie nabrało bardziej przytulnego charakteru. Ula z kolei zadba o organizacje kącika pralniczego, szafki na chemię i sezonowej szafy.

A jeśli o ubraniach mowa – w  jednym  z odcinków zajmiemy się także garderobą. Emilia i Mateusz z Grójca, którzy spodziewają się przyjścia na świat córeczki, potrzebowali pomocy Uli w zagospodarowaniu pełnej skosów przestrzeni.

Jak zwykle w programie nie zabraknie patentów Uli. Zwykła, drewniana paleta zostanie przerobiona na stojak do sprzętu fotograficznego, a grójeckie skrzynki na jabłka zmienią się w szafki na buty z siedziskiem. Ula opowie też między innymi o tym jak efektywnie prać i wieszać
pranie tak, żeby nie prasować. Wiecie, że rocznie można zaoszczędzić w ten sposób aż 60 godzin?

Czy zmiany wprowadzone w domach uczestników „Nowej misji ratunkowej" są trwałe? Teraz przekonacie się o tym na końcu każdego odcinka. Kilka tygodni po zakończeniu programu nasi bohaterowie zrelacjonują, jak sprawdzają się zmiany wprowadzone przez Ulę.

„Nowa Misja Ratunkowa” – gdzie obejrzeć?

Program dostępny online na platformie VOD player.pl