Nowa Maja w ogrodzie

sezon 3 odcinek 27

Nowa Maja w ogrodzie 3

Odwiedzamy ogród, który wita przedogródkiem skomponowanym z zimozielonych roślin. To pierwsza i najstarsza część ogrodu – powstawał on etapami, bo z czasem przybywało tu terenu. W głębi działki jest już bardziej kolorowo, jest też duża przestrzeń i sporo pomysłów na aktywne spędzanie czasu w ogrodzie.

Mieszkają tu Joanna i Mateusz Missala wraz z trojgiem dzieci. Całość ich ogrodu powstawała stopniowo – gospodarze dokupowali kolejne partie terenu. Na początku działka miała jedynie 800 m kw. Marzył im się jednak ogród stanowiący miejsce do wypoczynku i do ciekawego spędzania czasu. Gdy udało się dokupić ziemię, mogli zrealizować drugą część marzenia – o przestrzeni poświęconej na aktywności sportowe. Potem udało się też stworzyć warzywniak. Dla pana Mateusza najważniejsza jest funkcja rekreacyjna.

Ogród ma obecnie powierzchnię 2700 m kw. Do domu wchodzi się na wprost z ulicy lub ścieżką od garażu. Rozległy taras przylega do dwóch boków budynku i kończy się altanką pod winoroślą oraz miejscem do grillowania. Druga część to boisko sportowe i domek na drzewie. Trzeci fragment, o podobnej powierzchni, zajmuje warzywnik z miejscem na ognisko oddzielony pergolą od części ozdobnej - z rabatami i placykiem do ćwiczeń.