Nowa Maja w ogrodzie

sezon 3 odcinek 15

Nowa Maja w ogrodzie 3

Ogród, który odwiedzamy, położony jest w Łodzi, w dzielnicy, gdzie ulokowano wiele zakładów przemysłowych i warsztatów. Aż trudno sobie wyobrazić, że kryje się tu piękny ogród. Teren otoczony miastem stanowi bogatą, zieloną przez cały rok oazę. Co ciekawe, łączy w sobie funkcję ogrodu przydomowego oraz terenu zielonego przy firmie.

Marianów to dzielnica Łodzi, gdzie ulokowano wiele zakładów przemysłowych i warsztatów. Trudno sobie wyobrazić, że kryje się tu piękny ogród. Teren zamknięty jest w kleszczach wielkiego miasta i stanowi bogatą, zieloną przez cały rok oazę. Za murami, pod okapem wielkiej pergoli spotykamy się z panią Martą Znajmiecką-Sikorą, jej mężem Adamem i synem Olafem. Miejsce to stanowi zaciszny zakątek przy samym domu. Obok stoi budynek firmy otoczony zielenią, który codziennie odwiedzają interesanci. Połączenie tych obu funkcji, a jednocześnie zachowanie odrobiny intymności na tej niewielkiej działce, stanowi dla właścicieli nie lada wyzwanie.

Większa część terenu położona jest właśnie przy firmie, ale nie jest to przestrzeń formalna, a bardzo kolorowa i kwiatowa. Pani Marta wyjaśnia, że to niejako wspomnienie ogródka babci, wypełnionego właśnie kwiatami.