Nowa Maja w ogrodzie

sezon 2 odcinek 12

Nowa Maja w ogrodzie 2

Maja Popielarska odwiedza warszawskie Ogrody Działkowe Rakowiec. Te zielone tereny zajmują aż 20 hektarów w środku miasta i pełnią rolę klina napowietrzającego, czyli kanału, którym świeże powietrze jest „pompowane" do miasta.

Na terenie ogrodów swoje działki uprawiają dwie pracowite przyjaciółki, które są tu codzienne przez cały rok. Mają 37 azalii, mnóstwo bylin, niewiele zaś drzew. Druga działka jest wypoczynkowa z mocno strzyżonymi starymi jabłoniami, pełna krzewów, z huśtawką i hamakiem. Na trzeciej prawie nic się nie robi, poza koszeniem trawnika, mimo to jest ładnie zaprojektowana. Rosną na niej stare drzewa i łany paproci. Na działkach są bardzo stare drzewa objęte ochroną - w tym zabytkowa aleja brzóz.

Maja Popielarska potrafi zainspirować i rozkochać w tematyce ogrodowej nie tylko głodnych wiedzy specjalistów, ale też zupełnych amatorów. Jak nikt inny opowiada o roślinach w hipnotyzujący sposób. Razem z nią odwiedzimy między innymi fascynujący ogród młodego rolnika spod Ciechanowa, japoński ogród w pobliżu Warszawy czy dworską posiadłość w stylu "Pana Tadeusza". Ich właściciele podzielą się oryginalnymi pomysłami zagospodarowania tych zielonych zakątków oraz wyjawią sekrety uprawy najpiękniejszych roślin ze swoich zbiorów. Piękne plenery w Polsce i Europie oraz ciekawe wywiady to propozycja dla tych, którzy być może jeszcze nie znaleźli swojej życiowej pasji.