Niszczycielskie żywioły

sezon 0 odcinek 4

Żywioły są zagrożeniem dla ludzi w każdym zakątku świata. Jedni się ich boją i od nich uciekają, inni stają z nimi oko w oko... kim są ci szaleńcy? To reporterzy relacjonujący na żywo uderzenia żywiołów. W odcinku przedstawiamy materiały, w których znaleźli się oni w centrach huraganów, tornad czy burz śnieżnych.

To seria pokazująca najbardziej fascynujące i niezapomniane zjawiska pogodowe. Przedstawia ekstremalne wydarzenia nagrane kamerą, takie jak lodowe tsunami, zabójcze pioruny, potworne fale oraz przerażające tornada. Program prezentuje rozmowy z osobami – zamieszkującymi różne części świata, od Australii po lodowce Grenlandii – które wbrew przeciwnościom losu przetrwały najbardziej zdradliwe warunki pogodowe, jakie można sobie wyobrazić.

Dzięki programowi poznamy również meteorologów prezentujących programy na żywo, którzy przebywają na pierwszej linii rażenia Matki Natury. Zdarza się, że reporter relacjonujący wydarzenia sam bierze w nich udział. Zobaczymy, jak ekstremalna zmiana pogody może zrujnować misternie zaplanowaną uroczystość ślubu. Dowiemy się także, jak zwierzęta radzą sobie z rozszalałymi żywiołami.