Nastolatki rządzą... kasą

sezon 1 odcinek 1

Nastolatki rządzą... kasą

Nastolatki z całej Polski przejmują kontrolę nad domowymi finansami! Jak ich bliscy zniosą tę rewolucję?

W niewielkiej miejscowości pod Szczecinem mieszka rodzina Kornelii, która kocha fantastykę, anime i muzyką metalową. 15-latka lubi eksperymentować z wizerunkiem. To nie zawsze podoba się jej rodzicom - Honorata i Mieczysław wolą, by córka poczekała jeszcze z rozwijaniem odważnego wizerunku.

Co się stanie, gdy Kornelia dostanie od swoich rodziców 15 tysięcy złotych ich miesięcznego budżetu? Wpadnie w wir wydawania pieniędzy na własne przyjemności czy będzie pamiętała o koniecznych opłatach? Co zdziwi ją najbardziej podczas zakupów spożywczych dla całej rodziny? Na zakup jakiego sprzętu, którego nie chcieli kupić jej rodzice, wyda niemal 3000 zł? I co zrobi, kiedy będzie musiała wybrać między wspólnym dobrem wszystkich domowników, a spełnieniem jednego ze swoich największych marzeń? I najważniejsze - czy wystarczy jej pieniędzy do końca eksperymentu?

Nastolatki rządzą... kasą - opis programu

Domowym budżetem zawiadują rodzice, a co stałoby się gdyby tę odpowiedzialność przekazać nastolatkom? W nowym programie „Nastolatki rządzą… kasą”, to właśnie oni przejmą władzę nad finansami całej rodziny. Przez miesiąc będą decydować o tym, na co przeznaczą pieniądze: czy opłacą rachunki i zadbają o zakupy do domu, czy skupią się na spełnieniu swoich marzeń? Jak rozłożą wydatki, by starczyło do końca miesiąca oraz jak, w tej nowej sytuacji, odnajdą się pozostali członkowie ich rodzin? Czy skutkiem eksperymentu będzie większe zrozumienie międzypokoleniowe? Wsparciem dla nastolatków i ich bliskich w trakcie programu będzie pedagog z powołania, nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, Marcin Józefaciuk.

Nastolatki rządzą... kasą - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN oraz na platformie VOD Player.pl