Misja ratunkowa

sezon 1 odcinek 4

Misja ratunkowa

Pani Kasia wraz z mężem Grzegorzem, synami i psem, mieszka w dwupoziomowym mieszkaniu. Lokal składa się z piętra i poddasza, na którym znajduje się sypialnia z prowizoryczną toaletą i licznymi wnękami. Problemem tego miejsca są skosy, które utrudniają dostęp do schowków.

Wnęka z toaletą pełni także funkcję graciarni. Mieszkańcy wrzucają tam wszystko, co chwilowo nie jest im potrzebne. Znajdziemy tam zabawki dla dzieci, suszarkę na ubrania, a nawet odkurzacz.

Nasi uczestnicy mieszkają w Pruszkowie, bardzo lubią to miejsce, ponieważ cenią sobie ciszę i spokój. Pani Kasia z zawodu jest przedszkolanką, a jej mąż zajmuje się sprzedażą stali. Uwielbiają relaksować się przy muzyce. Honorowe miejsce w ich salonie zajmuje gramofon i pokaźna kolekcja płyt winylowych. Ich 9-letni syn Ryszard jest fanem piłki nożnej. Tak jak jego idol – Robert Lewandowski, trenuje w klubie Znicz Pruszków.

Bohaterowie odcinka marzą, aby na ich poddaszu nareszcie zapanował porządek. Chcieliby również, aby w salonie, który jest głównym centrum relaksu, znalazło się miejsce na książki.