Miasto kobiet

sezon 2 odcinek 9

Miasto kobiet 2

Gościem odcinka Miasta Kobiet będzie Kasia Sokołowska, reżyserka pokazów mody, choreografka i jurorka. Kasia ma 49 lat i za kilka miesięcy zostanie mamą. Tą wspaniałą wiadomością zaskoczyła wszystkich. Swoją ciążę nazwała: „cudem”. Chyba każdy w tym kraju myślał, że zapracowana Kasia Sokołowska nie chce mieć dzieci… Posłuchajcie, jak jest naprawdę. W tym odcinku porozmawiamy również o toksycznych relacjach w rodzinie. Wielu z nas żyje pod presją utrzymania relacji za wszelką cenę. Tymczasem złe relacje są w stanie skutecznie zatruć nasze życie. Wiedzą o tym Zuzanna Kuhl, coach, terapeutka dr n. farm. Ania Makowska, autorka książek, które opowiedzą nam o swoich toksycznych relacjach z bliskimi oraz o tym, jak się z nich uwolniły. Dowiemy się również jak rozpoznać toksyczną relację? Jak wpływa ona na nasze życie i kiedy jedynym rozwiązaniem jest całkowite zerwanie kontaktów? "Tłusta świnia, ledwie się toczy", "Ponad 100 kg czystego smalcu nosić na sobie, masakra" "Chce mi się rzygać.” - to tylko kilka cytatów jakie nasze gościnie: Janina Bąk, najsłynniejsza w Polsce statystyczka oraz Justyna Mazur-Kudelska, twórczyni podcastów kryminalnych mogą o sobie przeczytać mediach społecznościowych. Dziewczyny zmagają się z otyłością i mówią o tym otwarcie. Porozmawiamy z nimi o tym, jak traktuje się osoby z otyłością? Czy otyłość jest ich wyborem czy chorobą? Czy otyły znaczy leniwy? I dlaczego osoby z otyłością mierzą się z tak ogromnym hejtem i nienawiścią?


Miasto kobiet - prowadzące

Marzena Rogalska była pierwszą gospodynią „Miasta Kobiet”! Teraz wraca w dobrze znane sobie miejsce, by na nowo odkryć, jakie są współczesne Polki, co je martwi, cieszy, czego się obawiają. Dołącza do niej Aleksandra Kwaśniewska oraz Olga Legosz. Przed nimi żarliwe dyskusje, emocjonujące wymiany poglądów i interesujący goście! Te rozmowy na pewno odbiją się echem w najdalszych zakątkach Internetu!


Miasto kobiet - opis

W programie nie zabraknie tematów ważnych, trudnych i potrzebnych. Pokażemy różne punkty widzenia, nie damy gotowych odpowiedzi. Chcemy inspirować i motywować. Będziemy przełamywać tabu i nie będziemy bać się kontrowersji.

Porozmawiamy o prawach pracownic seksualnych w Polsce, damy głos osobom, które zdecydowały się odejść z Kościoła, kobietom, które odważnie mówią o tym, dlaczego żałują macierzyństwa i osobom, które walczą o prawa osób LGBT+.

Aleksandra Żebrowska opowie nam o tym, jak dzięki dystansowi i poczuciu humoru mierzy się z trudami macierzyństwa. Z kolei Patrycja Sołtysik o procedurze in vitro, na podstawie własnych doświadczeń. O tym, przez co musi przejść kobieta, na co powinna być gotowa oraz jak wiele jest w stanie znieść, kiedy jej największym marzeniem jest dziecko.

Asperger od zawsze kojarzony był z problemami wieku dziecięcego, tymczasem nasze gościnie dostały tę diagnozę już w dorosłym wieku. Porozmawiamy z nimi o tym, co ona im dała i z jakimi problemami muszą mierzyć się na co dzień.

Będzie z nami również znana na Instagramie autorka e- booka „Rozwód na spokojnie” Monika Pryśko. Dowiemy się jakich błędów podczas rozwodu nie popełniać i czy to w ogóle możliwe, żeby rozwód był „spokojny”?

Anna Dzieduszycka, odtwórczyni głównej roli w nominowanym do Oscara filmie „Sukienka” opowie o tym, jak jako osoba niskorosła odnalazła w sobie kobiecość.

Na naszej kanapie usiądzie również Urszula Dudziak, która każdego dnia udowadnia, że życie zaczyna się dopiero po siedemdziesiątce. Jak w dojrzałym wieku dać sobie prawo do miłości, czułości i namiętności?

Tych rozmów nie możecie przegapić!


Miasto kobiet - gdzie obejrzeć?

Program obejrzysz online na platformie VOD Player.pl.