Miasto kobiet

sezon 2 odcinek 8

Miasto kobiet 2

Gościem 8 odcinka Miasta Kobiet będzie Marcin Bosak. Aktor opowie nam o tym, dlaczego musiał pójść na terapię i jak ta decyzja zmieniła jego życie. Porozmawiamy z nim również o tym, dlaczego mężczyznom tak trudno jest powiedzieć „potrzebuję pomocy”. Wciąż dużo rzadziej niż kobiety szukają wsparcia, gdy w ich życiu pojawiają się trudności. Wielu woli ukrywać problem niż się do niego przyznać. Spróbujmy przełamać kolejny temat tabu jakim męska terapia. W Mieście Kobiet pokazujemy, że macierzyństwo ma różne oblicza. Tym razem pod lupę wzięłyśmy adopcję. Zajmujemy się tym tematem, bo wokół niego funkcjonuje wiele mitów i stereotypów. Do naszej rozmowy zaprosiłyśmy dwie adopcyjne mamy: Magdalenę Modlibowską, autorkę najważniejszego poradnika w Polsce dotyczącego adopcji oraz Monikę Hoffman – Piszorę mamę czwórki dzieci, która zdecydowała się na adopcję dziecka z Zespołem Downa mając już wcześniej synka z tym syndromem. Czy adopcja jest dla każdego? Czy trudno jest pokochać adoptowane dziecko? Jak ważne jest szczerość w relacji z nim i dlaczego adopcyjne matki to egoistki? Prosto z Brazylii do Miasta Kobiet! Naszym kolejnym gościem będzie Hania Zborowska. Opowie nam o swojej walce z depresją, rozwodzie i o tym, jak wpłynął on na jej relacje z córkami. Będzie bardzo szczerze i wzruszająco. Zapraszamy!


Miasto kobiet - prowadzące

Marzena Rogalska była pierwszą gospodynią „Miasta Kobiet”! Teraz wraca w dobrze znane sobie miejsce, by na nowo odkryć, jakie są współczesne Polki, co je martwi, cieszy, czego się obawiają. Dołącza do niej Aleksandra Kwaśniewska oraz Olga Legosz. Przed nimi żarliwe dyskusje, emocjonujące wymiany poglądów i interesujący goście! Te rozmowy na pewno odbiją się echem w najdalszych zakątkach Internetu!


Miasto kobiet - opis

W programie nie zabraknie tematów ważnych, trudnych i potrzebnych. Pokażemy różne punkty widzenia, nie damy gotowych odpowiedzi. Chcemy inspirować i motywować. Będziemy przełamywać tabu i nie będziemy bać się kontrowersji.

Porozmawiamy o prawach pracownic seksualnych w Polsce, damy głos osobom, które zdecydowały się odejść z Kościoła, kobietom, które odważnie mówią o tym, dlaczego żałują macierzyństwa i osobom, które walczą o prawa osób LGBT+.

Aleksandra Żebrowska opowie nam o tym, jak dzięki dystansowi i poczuciu humoru mierzy się z trudami macierzyństwa. Z kolei Patrycja Sołtysik o procedurze in vitro, na podstawie własnych doświadczeń. O tym, przez co musi przejść kobieta, na co powinna być gotowa oraz jak wiele jest w stanie znieść, kiedy jej największym marzeniem jest dziecko.

Asperger od zawsze kojarzony był z problemami wieku dziecięcego, tymczasem nasze gościnie dostały tę diagnozę już w dorosłym wieku. Porozmawiamy z nimi o tym, co ona im dała i z jakimi problemami muszą mierzyć się na co dzień.

Będzie z nami również znana na Instagramie autorka e- booka „Rozwód na spokojnie” Monika Pryśko. Dowiemy się jakich błędów podczas rozwodu nie popełniać i czy to w ogóle możliwe, żeby rozwód był „spokojny”?

Anna Dzieduszycka, odtwórczyni głównej roli w nominowanym do Oscara filmie „Sukienka” opowie o tym, jak jako osoba niskorosła odnalazła w sobie kobiecość.

Na naszej kanapie usiądzie również Urszula Dudziak, która każdego dnia udowadnia, że życie zaczyna się dopiero po siedemdziesiątce. Jak w dojrzałym wieku dać sobie prawo do miłości, czułości i namiętności?

Tych rozmów nie możecie przegapić!


Miasto kobiet - gdzie obejrzeć?

Program obejrzysz online na platformie VOD Player.pl.