Miasto kobiet

sezon 2 odcinek 6

Miasto kobiet 2

W szóstym odcinku Miasta Kobiet będziemy gościć Anię Lewandowską – sportsmenkę, trenerkę personalną, dietetyczkę, bizneswoman, mamę Klary i Laury.  Postanowiłyśmy dowiedzieć się trochę więcej o Ani, która stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych Polek. Ania opowiedziała nam co ją ukształtowało, co sprawiło, że idzie przez życie jak burza i jak znosi to wszystko, co się wokół niej dzieje.    Do Miasta kobiet zaprosiłyśmy Barbarę Kędzior, która cierpi na genetyczną chorobę o nazwie Rybia Łuska.  Lekarze dawali jej 8 dni życia a ona właśnie skończyła 24 lata i nie boi się marzyć.  Na swoim blogu pokazuje swoją codzienność i co najważniejsze - oswaja nas ze swoją innością.  W Mieście Kobiet opowiada m.in. o poszukiwaniu pracy i wielkim marzeniu bycia mamą.    Coraz więcej kobiet świadomie decyduje się na urodzenie dziecka w okolicach czterdziestki dlatego w Mieście kobiet porozmawiamy na temat dojrzałego macierzyństwa. Poznamy Gabrysię Mierzwiak, zawodowo adwokatkę prawa rodzinnego, prywatnie - mamę 16-letniej Idy, 11-letniej Nadii oraz 5 miesięcznych bliźniaczek, oraz dr Annę Parzyńską specjalistka położnictwa i ginekologii. Gabrysia opowie nam jaka jest różnica w byciu mamą w wieku 23 lat i teraz kiedy ma ich 39. Porozmawiamy, jak wygląda dojrzałe macierzyństwo i z jakimi wyzwaniami mierzą się dojrzali rodzice.


Miasto kobiet - prowadzące

Marzena Rogalska była pierwszą gospodynią „Miasta Kobiet”! Teraz wraca w dobrze znane sobie miejsce, by na nowo odkryć, jakie są współczesne Polki, co je martwi, cieszy, czego się obawiają. Dołącza do niej Aleksandra Kwaśniewska oraz Olga Legosz. Przed nimi żarliwe dyskusje, emocjonujące wymiany poglądów i interesujący goście! Te rozmowy na pewno odbiją się echem w najdalszych zakątkach Internetu!


Miasto kobiet - opis

W programie nie zabraknie tematów ważnych, trudnych i potrzebnych. Pokażemy różne punkty widzenia, nie damy gotowych odpowiedzi. Chcemy inspirować i motywować. Będziemy przełamywać tabu i nie będziemy bać się kontrowersji.

Porozmawiamy o prawach pracownic seksualnych w Polsce, damy głos osobom, które zdecydowały się odejść z Kościoła, kobietom, które odważnie mówią o tym, dlaczego żałują macierzyństwa i osobom, które walczą o prawa osób LGBT+.

Aleksandra Żebrowska opowie nam o tym, jak dzięki dystansowi i poczuciu humoru mierzy się z trudami macierzyństwa. Z kolei Patrycja Sołtysik o procedurze in vitro, na podstawie własnych doświadczeń. O tym, przez co musi przejść kobieta, na co powinna być gotowa oraz jak wiele jest w stanie znieść, kiedy jej największym marzeniem jest dziecko.

Asperger od zawsze kojarzony był z problemami wieku dziecięcego, tymczasem nasze gościnie dostały tę diagnozę już w dorosłym wieku. Porozmawiamy z nimi o tym, co ona im dała i z jakimi problemami muszą mierzyć się na co dzień.

Będzie z nami również znana na Instagramie autorka e- booka „Rozwód na spokojnie” Monika Pryśko. Dowiemy się jakich błędów podczas rozwodu nie popełniać i czy to w ogóle możliwe, żeby rozwód był „spokojny”?

Anna Dzieduszycka, odtwórczyni głównej roli w nominowanym do Oscara filmie „Sukienka” opowie o tym, jak jako osoba niskorosła odnalazła w sobie kobiecość.

Na naszej kanapie usiądzie również Urszula Dudziak, która każdego dnia udowadnia, że życie zaczyna się dopiero po siedemdziesiątce. Jak w dojrzałym wieku dać sobie prawo do miłości, czułości i namiętności?

Tych rozmów nie możecie przegapić!


Miasto kobiet - gdzie obejrzeć?

Program obejrzysz online na platformie VOD Player.pl.