Miasto kobiet

sezon 1 odcinek 6

Miasto Kobiet

W szóstym odcinku "Miasta Kobiet" gościnią Marzeny Rogalskiej, Oli Kwaśniewskiej oraz Olgi Legosz będzie Maria Peszek - najmocniejszy kobiecy głos pokolenia. Piosenki, które pisze, mówią o prawie do bycia innym, o szukaniu własnej ścieżki, afirmacji odmienności, inności i wolności. Maria jest głosem tych wszystkich, którzy boją się lub nie mogą być sobą.

Maria opowiedziała nam o tym, ile kosztowało ją wydanie najnowszej płyty "Ave Maria", jak wygląda życie artysty zaangażowanego i co pomaga jej wrócić do formy. Opowiedziała o swojej największej miłości - Edku, który towarzyszy jej i wspiera życiowo i zawodowo od 28 lat. Dowiemy się także, jakie jest największe marzenie artystki (które chce zrealizować wspólnie z Edkiem) i czy była to jej ostatnia płyta.

W studio pojawi się także Piotr Wojtasik – dziennikarz, który spełnił swoje wielkie marzenie i w maju tego roku kupił dom na Sycylii. Wyboistą drogę od pomysłu do jego realizacji opisał w ebooku "Domy za 1 euro we Włoszech, czyli jak kupić nieruchomość w słonecznej Italii". W programie opowie m.in., za co kocha Włochy, dlaczego wybrał Sycylię, z jakimi trudnościami musiał się zmierzyć podczas swoich poszukiwań i z jakiego rzędu kosztami trzeba się liczyć, decydując się na zakup domu za granicą. Swoją historią udowodnił, że z pozoru nierealne marzenie o domu w słonecznej Italii może być całkiem realne.

Do dyskusji o normalizowaniu tematu miesiączki zaprosiłyśmy dwie kobiety - Basię Pietruszczak i Magdę Korczyńską, które od lat swoją działalnością w sieci edukują w tym temacie. O miesiączce piszą, rozmawiają otwarcie i zachęcają do tego wszystkich. Jak mówią eksperci mający kontakt w pracy zawodowej z dojrzewającymi dziewczynkami, istnieje poważny deficyt wiedzy oraz wsparcia ze strony dorosłych (rodziców, opiekunów, pedagogów szkolnych), co skutkuje tym, że dziewczynki często doświadczają pierwszej miesiączki w samotności... Jak przełamać temat tabu, jakim jest miesiączka? Dlaczego warto o nim rozmawiać również z chłopcami? Jakie popełniamy błędy rozmawiając o miesiączce z dziećmi?

Kolejną inspirującą kobietą, którą chcemy przedstawić naszym widzom jest Justyna Mazur, nazywana królową podcastów kryminalnych. Każdy stworzony przez nią odcinek to prawdziwa historia zabójstwa. Justyna podejmuje tematy istniejące w świadomości społecznej, ale przedstawia je w formie opowieści o ludziach. Ważne są tu przede wszystkim powiązania i relacje międzyludzkie. Z materiału dowiemy się, w jaki sposób Justyna bada konkretne zbrodnie, jak przeżywa te historie i których bohaterów nie potrafi zapomnieć.


Miasto kobiet - prowadzące

Marzena Rogalska była pierwszą gospodynią „Miasta Kobiet”! Teraz wraca w dobrze znane sobie miejsce, by na nowo odkryć, jakie są współczesne Polki, co je martwi, cieszy, czego się obawiają. Dołącza do niej Aleksandra Kwaśniewska oraz Olga Legosz. Przed nimi żarliwe dyskusje, emocjonujące wymiany poglądów i interesujący goście! Te rozmowy na pewno odbiją się echem w najdalszych zakątkach Internetu!


Miasto kobiet - opis

„Miasto Kobiet” w nowej formule to talk-show prowadzony przez trzy zupełnie różne kobiety, z innym bagażem doświadczeń, sytuacją rodzinną i zawodową. Co tydzień spotkają się, by przy kubku dobrej kawy, w domowej atmosferze, porozmawiać o tym, co je ostatnio najbardziej zaciekawiło, poruszyło i zainspirowało. Podyskutują z ekspertami, gwiazdami, ale też z wyjątkowymi osobami, które zwróciły ich uwagę w mediach społecznościowych.
Nadszedł bowiem czas kobiet, które chcą zadawać pytania, a nie pouczać, rozważać argumenty innych zamiast narzucać swoje zdanie, słuchać, a nie przepytywać. Czas kobiet, które chcą mówić, ale też być uważnie wysłuchane. Zapraszamy do nowej odsłony programu „Miasto kobiet”!


Miasto kobiet - gdzie obejrzeć?

Program obejrzysz online na platformie VOD Player.pl.