Miasto kobiet

sezon 2 odcinek 5

Miasto kobiet 2

W najbliższym odcinku Miasta Kobiet odwiedzi nas Natalia de Barbaro określana jako „Czuła Przewodniczka Polek”. Została tak nazwana za sprawą swojej bestsellerowej książki „Czuła Przewodniczka” w której próbuje wskazać kobietom drogę do poznania samych siebie i odpowiedzieć na pytanie “kim tak naprawdę jestem” i “czego tak naprawdę chcę”.  Z Natalią porozmawiamy jak można zidentyfikować role, które przyjmują kobiety i jak one wpływają na ich życie. Dowiecie się jak pracować nad swoją „Potulną, Męczennicą i Królową Lodu” i co możemy zrobić, żeby żyło nam się lepiej i bardziej świadomie?

Miasto kobiet odwiedzi również Aleksandra Domańska, która na swoim Instagramie zdecydowała się podzielić z fanami niezwykle ważnym i intymnym doświadczeniem – porodem w domu. Ola, opowie nam o tym jak przygotowywała się do porodu, jak  przebiegał  i jak zmieniło się jej życie po porodzie.

W Mieście Kobiet nie boimy się trudnych tematów nawet tych związanych z wiarą i kościołem. Religia jest wpisana w naszą historię, kulturę i wychowanie a mimo to coraz więcej Polaków decyduje się na odejście z Kościoła. Jednak niewiele osób mówi o tym głośno.

Rodzicom małych dzieci wciąż ciężko powiedzieć swoim bliskim o tym, że ich dzieci nie są ochrzczone lub nie idą do komunii świętej. O odchodzeniu z Kościoła, opowiedzą nam Ania Dziewit-Meller felietonistka i pisarka, która w 2020 r, zakończyła współpracę z „Tygodnikiem Powszechnym” i Jola Szymańska, kiedyś autorką katolickiego bloga a teraz autorką podcastów o odchodzeniu z Kościoła.


Miasto kobiet - prowadzące

Marzena Rogalska była pierwszą gospodynią „Miasta Kobiet”! Teraz wraca w dobrze znane sobie miejsce, by na nowo odkryć, jakie są współczesne Polki, co je martwi, cieszy, czego się obawiają. Dołącza do niej Aleksandra Kwaśniewska oraz Olga Legosz. Przed nimi żarliwe dyskusje, emocjonujące wymiany poglądów i interesujący goście! Te rozmowy na pewno odbiją się echem w najdalszych zakątkach Internetu!


Miasto kobiet - opis

W programie nie zabraknie tematów ważnych, trudnych i potrzebnych. Pokażemy różne punkty widzenia, nie damy gotowych odpowiedzi. Chcemy inspirować i motywować. Będziemy przełamywać tabu i nie będziemy bać się kontrowersji.

Porozmawiamy o prawach pracownic seksualnych w Polsce, damy głos osobom, które zdecydowały się odejść z Kościoła, kobietom, które odważnie mówią o tym, dlaczego żałują macierzyństwa i osobom, które walczą o prawa osób LGBT+.

Aleksandra Żebrowska opowie nam o tym, jak dzięki dystansowi i poczuciu humoru mierzy się z trudami macierzyństwa. Z kolei Patrycja Sołtysik o procedurze in vitro, na podstawie własnych doświadczeń. O tym, przez co musi przejść kobieta, na co powinna być gotowa oraz jak wiele jest w stanie znieść, kiedy jej największym marzeniem jest dziecko.

Asperger od zawsze kojarzony był z problemami wieku dziecięcego, tymczasem nasze gościnie dostały tę diagnozę już w dorosłym wieku. Porozmawiamy z nimi o tym, co ona im dała i z jakimi problemami muszą mierzyć się na co dzień.

Będzie z nami również znana na Instagramie autorka e- booka „Rozwód na spokojnie” Monika Pryśko. Dowiemy się jakich błędów podczas rozwodu nie popełniać i czy to w ogóle możliwe, żeby rozwód był „spokojny”?

Anna Dzieduszycka, odtwórczyni głównej roli w nominowanym do Oscara filmie „Sukienka” opowie o tym, jak jako osoba niskorosła odnalazła w sobie kobiecość.

Na naszej kanapie usiądzie również Urszula Dudziak, która każdego dnia udowadnia, że życie zaczyna się dopiero po siedemdziesiątce. Jak w dojrzałym wieku dać sobie prawo do miłości, czułości i namiętności?

Tych rozmów nie możecie przegapić!


Miasto kobiet - gdzie obejrzeć?

Program obejrzysz online na platformie VOD Player.pl.