Miasto kobiet

sezon 3 odcinek 3

Miasto Kobiet 3

Wysokofunkcjonujący alkoholizm może dotyczyć również Ciebie! Wystarczy pić więcej niż dwie lampki wina w tygodniu!  Badania jasno pokazują, że z roku na rok pijemy coraz więcej. Z terapeutką uzależnień Joanną Flis porozmawiamy o tym, kiedy okazjonalne picie potocznie nazywane „francuskim alkoholizmem” staje się realnym problemem. Dowiemy się też jak organizm daje nam znać, że nasza relacja z alkoholem jest już  poza naszą kontrolą.  Współcześni ojcowie: Oczekiwanie jest takie, że mają być zaangażowani, ale do roli zaangażowanego taty nikt ich nie przygotował. Wychowani przez nieobecnych fizycznie i emocjonalnie ojców mają prawo czuć się w tym wszystkim zwyczajnie zagubieni. Kamil Baleja, dziennikarz i tata dwójki dzieci, o tym jak macho staje się wrażliwcem i Tomasz Kosmalski, nauczyciel i tata 1,5 rocznego Teo o ojcostwie nowej generacji.   Porozmawiamy też o akcji #topfreedom.pl, której pomysłodawczynią jest prowadząca Miasto Kobiet, Ane. To akcja promująca równość i akceptację do odsłaniania klatki piersiowej niezależnie od płci.  Tomfreedom.pl to akcja wielowymiarowa, ale my będziemy rozmawiać o seksualizacji kobiecego ciała. O tym jak kobiece ciało jest postrzegane, dlaczego od najmłodszych lat jesteśmy socjalizowane do wstydu i jak ważna jest edukacja seksualna na każdym etapie naszego życia. Naszymi gośćmi będą Basia Baran, seksuolożka i Marta Dyks aktywistka i modelka.


Miasto kobiet - prowadzące

Marzena Rogalska była pierwszą gospodynią „Miasta Kobiet”! Teraz wraca w dobrze znane sobie miejsce, by na nowo odkryć, jakie są współczesne Polki, co je martwi, cieszy, czego się obawiają. Dołącza do niej Aleksandra Kwaśniewska oraz Olga Legosz. Przed nimi żarliwe dyskusje, emocjonujące wymiany poglądów i interesujący goście! Te rozmowy na pewno odbiją się echem w najdalszych zakątkach Internetu!


Miasto kobiet - opis

W programie nie zabraknie tematów ważnych, trudnych i potrzebnych. Pokażemy różne punkty widzenia, nie damy gotowych odpowiedzi. Chcemy inspirować i motywować. Będziemy przełamywać tabu i nie będziemy bać się kontrowersji.

Porozmawiamy o prawach pracownic seksualnych w Polsce, damy głos osobom, które zdecydowały się odejść z Kościoła, kobietom, które odważnie mówią o tym, dlaczego żałują macierzyństwa i osobom, które walczą o prawa osób LGBT+.

Aleksandra Żebrowska opowie nam o tym, jak dzięki dystansowi i poczuciu humoru mierzy się z trudami macierzyństwa. Z kolei Patrycja Sołtysik o procedurze in vitro, na podstawie własnych doświadczeń. O tym, przez co musi przejść kobieta, na co powinna być gotowa oraz jak wiele jest w stanie znieść, kiedy jej największym marzeniem jest dziecko.

Asperger od zawsze kojarzony był z problemami wieku dziecięcego, tymczasem nasze gościnie dostały tę diagnozę już w dorosłym wieku. Porozmawiamy z nimi o tym, co ona im dała i z jakimi problemami muszą mierzyć się na co dzień.

Będzie z nami również znana na Instagramie autorka e- booka „Rozwód na spokojnie” Monika Pryśko. Dowiemy się jakich błędów podczas rozwodu nie popełniać i czy to w ogóle możliwe, żeby rozwód był „spokojny”?

Anna Dzieduszycka, odtwórczyni głównej roli w nominowanym do Oscara filmie „Sukienka” opowie o tym, jak jako osoba niskorosła odnalazła w sobie kobiecość.

Na naszej kanapie usiądzie również Urszula Dudziak, która każdego dnia udowadnia, że życie zaczyna się dopiero po siedemdziesiątce. Jak w dojrzałym wieku dać sobie prawo do miłości, czułości i namiętności?

Tych rozmów nie możecie przegapić!


Miasto kobiet - gdzie obejrzeć?

Program obejrzysz online na platformie VOD Player.pl.