Miasto kobiet

sezon 1 odcinek 11

Miasto Kobiet

W 11. odcinku "Miasta Kobiet" nie mogło zabraknąć tematu, który w ostatnim czasie poruszył wiele kobiet w Polsce. Po śmierci Izy z Pszczyny tysiące Polek wyszło na ulice pod hasłem #anijednejwiecej. Głosem bardzo ważnym w dyskusji o bezpieczeństwie kobiet w ciąży jest głos lekarzy - ginekologów, położników, którzy na co dzień mierzą się z tematem wad płodu i terminacji ciąży.

Z dr Anną Parzyńską, specjalistką położnictwa i ginekologii, współpracującą z Federacją na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny oraz z dr n. med. Maciejem Jędrzejko, specjalistą ginekologiem, położnikiem porozmawiamy o tym, jak w obecnej sytuacji wygląda ich praca z pacjentkami, jakie prawa mają kobiety w zagrożonej ciąży, czego mogą wymagać od swojego lekarza i jak mogą zadbać o swoje bezpieczeństwo.

W tym odcinku na kanapie gościmy także dwóch wyjątkowych mężczyzn - Jacka Fedorowicza, satyryka, aktorka, prezentera telewizyjnego, znanego między innymi z popularnego "Dziennika telewizyjnego", w którym prezentował aktualne wydarzenia polityczne w krzywym zwierciadle oraz restauratora Mateusza Gesslera - zdradzimy, jaka zaskakująca relacja łączy obu panów.

Czy każdy seks powinien kończyć się orgazmem? Wiele z nas żyje w takim poczuciu. Ta presja jest przytłaczająca i wpływa bardzo mocno na to, jak wygląda nasze życie seksualne. Prowadzi często do tego, że ten orgazm udajemy. A skoro go udajemy, to nie dajemy sobie szansy na to, żeby coś zmienić i na własną prośbę wpadamy w błędne koło. Dlatego porozmawiamy z seksuolożką Agatą Loewe i dziennikarką Agatą Młynarską, prowadzącą program "Bez tabu", która nie boi się trudnych tematów o tym, co powinniśmy zmienić w naszym myśleniu o orgazmie i czy można się nauczyć go osiągać.


Miasto kobiet - prowadzące

Marzena Rogalska była pierwszą gospodynią „Miasta Kobiet”! Teraz wraca w dobrze znane sobie miejsce, by na nowo odkryć, jakie są współczesne Polki, co je martwi, cieszy, czego się obawiają. Dołącza do niej Aleksandra Kwaśniewska oraz Olga Legosz. Przed nimi żarliwe dyskusje, emocjonujące wymiany poglądów i interesujący goście! Te rozmowy na pewno odbiją się echem w najdalszych zakątkach Internetu!


Miasto kobiet - opis

„Miasto Kobiet” w nowej formule to talk-show prowadzony przez trzy zupełnie różne kobiety, z innym bagażem doświadczeń, sytuacją rodzinną i zawodową. Co tydzień spotkają się, by przy kubku dobrej kawy, w domowej atmosferze, porozmawiać o tym, co je ostatnio najbardziej zaciekawiło, poruszyło i zainspirowało. Podyskutują z ekspertami, gwiazdami, ale też z wyjątkowymi osobami, które zwróciły ich uwagę w mediach społecznościowych.
Nadszedł bowiem czas kobiet, które chcą zadawać pytania, a nie pouczać, rozważać argumenty innych zamiast narzucać swoje zdanie, słuchać, a nie przepytywać. Czas kobiet, które chcą mówić, ale też być uważnie wysłuchane. Zapraszamy do nowej odsłony programu „Miasto kobiet”!


Miasto kobiet - gdzie obejrzeć?

Program obejrzysz online na platformie VOD Player.pl.