Miasto kobiet

sezon 2 odcinek 1

Miasto kobiet 2

W pierwszym odcinku drugiego sezonu Miasta kobiet zobaczymy najbardziej wiarygodną mamę w sieci, która jak nikt inny potrafi z dystansem opowiadać o życiu.

Ola Żebrowska, bo to o niej mowa, to kobieta, która nie boi się tematów tabu a jej poczucie humoru pokochało w sieci tysiące kobiet.

Porozmawiamy z nią o macierzyństwie bez filtra oraz o tym, jak bardzo kobiety potrzebują wsparcia innych kobiet w ich codzienności.

W ostatnim czasie mówimy więcej i bardziej otwarcie o spektrum autyzmu jakim jest Asperger. Od zawsze kojarzony był z problemami wieku dziecięcego, tymczasem nasze gościnie dostały tę diagnozę już w dorosłym wieku. Porozmawiamy z nimi o tym, co ona im dała i z jakimi problemami muszą mierzyć się na co dzień.

Jesteśmy pokoleniem, któremu udało się przeżyć kilkadziesiąt lat w poczuciu bezpieczeństwa. Wojna w Ukrainie ten spokój zburzyła. Do Polski przyjeżdża dziś mnóstwo Ukraińców, którzy z dnia na dzień musieli zostawić wszystko co mieli, dom a nawet rodzinę.  Porozmawiamy z  dziewczynami, które doskonale wiedzą z czym wiąże się wojna. Nina miała 7 lat, kiedy wraz z rodzicami uciekała przed konfliktem w Armenii, Ola przez prawie dwa lata niosła pomoc ofiarom wojny w Jemenie. Porozmawiamy jak lepiej zrozumieć uchodźców z Ukrainy, którzy dzisiaj walczą o przeżycie. Z czym oni muszą się zmierzyć, co czują i czego od nas potrzebują.


Miasto kobiet - prowadzące

Marzena Rogalska była pierwszą gospodynią „Miasta Kobiet”! Teraz wraca w dobrze znane sobie miejsce, by na nowo odkryć, jakie są współczesne Polki, co je martwi, cieszy, czego się obawiają. Dołącza do niej Aleksandra Kwaśniewska oraz Olga Legosz. Przed nimi żarliwe dyskusje, emocjonujące wymiany poglądów i interesujący goście! Te rozmowy na pewno odbiją się echem w najdalszych zakątkach Internetu!


Miasto kobiet - opis

W programie nie zabraknie tematów ważnych, trudnych i potrzebnych. Pokażemy różne punkty widzenia, nie damy gotowych odpowiedzi. Chcemy inspirować i motywować. Będziemy przełamywać tabu i nie będziemy bać się kontrowersji.

Porozmawiamy o prawach pracownic seksualnych w Polsce, damy głos osobom, które zdecydowały się odejść z Kościoła, kobietom, które odważnie mówią o tym, dlaczego żałują macierzyństwa i osobom, które walczą o prawa osób LGBT+.

Aleksandra Żebrowska opowie nam o tym, jak dzięki dystansowi i poczuciu humoru mierzy się z trudami macierzyństwa. Z kolei Patrycja Sołtysik o procedurze in vitro, na podstawie własnych doświadczeń. O tym, przez co musi przejść kobieta, na co powinna być gotowa oraz jak wiele jest w stanie znieść, kiedy jej największym marzeniem jest dziecko.

Asperger od zawsze kojarzony był z problemami wieku dziecięcego, tymczasem nasze gościnie dostały tę diagnozę już w dorosłym wieku. Porozmawiamy z nimi o tym, co ona im dała i z jakimi problemami muszą mierzyć się na co dzień.

Będzie z nami również znana na Instagramie autorka e- booka „Rozwód na spokojnie” Monika Pryśko. Dowiemy się jakich błędów podczas rozwodu nie popełniać i czy to w ogóle możliwe, żeby rozwód był „spokojny”?

Anna Dzieduszycka, odtwórczyni głównej roli w nominowanym do Oscara filmie „Sukienka” opowie o tym, jak jako osoba niskorosła odnalazła w sobie kobiecość.

Na naszej kanapie usiądzie również Urszula Dudziak, która każdego dnia udowadnia, że życie zaczyna się dopiero po siedemdziesiątce. Jak w dojrzałym wieku dać sobie prawo do miłości, czułości i namiętności?

Tych rozmów nie możecie przegapić!


Miasto kobiet - gdzie obejrzeć?

Program obejrzysz online na platformie VOD Player.pl.