Miasto Kobiet

sezon 17 odcinek 9

Miasto Kobiet 17

CZY POLACY PRZEKARMIAJĄ SWOJE DZIECI?

Eksperci nie mają wątpliwości – polskie dzieci tyją na potęgę. Tylko czyja to wina?

Instytut Żywności i Żywienia opublikował najnowsze badania dotyczące otyłości i nadwagi. Jest bardzo źle. Już co piąte dziecko w wieku szkolnym waży za dużo, podczas gdy w latach ’70 zjawisko to dotykało niespełna 10% uczniów. Lekarze alarmują – z tego się nie wyrasta. Jakie są przyczyny narastającej plagi otyłości i jak możemy uchronić przed nią nasze dzieci?

„DOKONAŁAM NIELEGALNEJ ABORCJI”

Podczas gdy obrońcy życia walczą o zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej, a liczni lekarze odmawiają usunięcia ciąży nawet w przypadkach dopuszczanych ustawą, kolejne kobiety decydują się na nielegalna aborcję. Niektóre z nich stać na zabiegi w pięknych, zagranicznych klinikach. Większość zamiast profesjonalnego zabiegu wybiera jednak mieszanki leków lub tabletki wczesnoporonne z Internetu, które stanowią ogromne zagrożenie dla ich życia lub zdrowia. Jak wygląda podziemie aborcyjne w Polsce?

PIERWSZE ŻYCIE, TO ŻYCIE W SIECI?

Wstajesz rano. Co robisz? Witasz dzień wrzuceniem fotki na Snapchat. Sprawdzasz liczbę nowych followersów na Instagramie. A na koniec śledzisz komentarze na Facebooku. Jaką rolę odgrywają portale społecznościowe w życiu naszych gwiazd? Czy pierwsze życie to życie w sieci?