Miasto Kobiet

sezon 17 odcinek 5

Miasto Kobiet 17

FIKCYJNE ŚLUBY Z OBCOKRAJOWCAMI

Cudzoziemcy i cudzoziemki szukają w Polsce żon i mężów, ale nie po to, żeby mieć szczęśliwą rodzinę, tylko po to, aby dostać polskie obywatelstwo. Obcokrajowiec może je otrzymać po trzech latach trwania związku małżeńskiego – fikcyjnego oczywiście, po którym następuje rozwód. Na fikcyjnym ślubie można zarobić – nawet 20 tyś. złotych. Ale można też mieć  spore kłopoty. Co ryzykują osoby, które dla pieniędzy godzą się na małżeństwo z cudzoziemcem?

PORODY W NIETYPOWYCH MIEJSCACH

Przyzwyczaiłyśmy się, że poród powinien odbyć się pod opieką lekarzy i położnych, najlepiej w szpitalu, w wyjątkowych przypadkach w domu, jeśli kobieta sobie tego zażyczy. Ale czasem natura jest silniejsza i za nas wybiera miejsce, gdzie na świat przychodzi nowy człowiek. O takich właśnie nietypowych porodach opowiedzą nasi goście.

ZABOBONY

Trzy razy splunąć przez lewe ramię. Na psa urok. Kota czarnego omijać z daleka. 13- tego z domu lepiej nie wychodzić. A jak kominiarz, to  za guzik się złapać. Zabobony, przesądy. Niby jesteśmy racjonalni, ale licho nie śpi, więc może lepiej uważać? Poznamy dziś historie ludzi, którzy tak właśnie myślą.