Miasto Kobiet

sezon 17 odcinek 11

Miasto Kobiet 17

Nowa ustawa o in vitro! Dlaczego od 1 listopada rząd zakazał samotnym kobietom skorzystania z metody sztucznego zapłodnienia?

Mówi się, że prawo nie działa wstecz. A w Polsce, a i owszem, działa. 1 listopada weszła w życie ustawa o in vitro. Wg nowych przepisów z procedury sztucznego zapłodnienia nie mogą skorzystać samotne kobiety. Te, które mają w klinikach zamrożone komórki jajowe i zarodki, mogły je wykorzystać przed 1 listopada. Teraz mają wybór – znaleźć mężczyznę gotowego na ojcostwo lub oddać zarodki do adopcji.

Kobiety walczące w kisielu

Dmuchany basen, kilka wiader kisielu i dwie półnagie kobiety. Jakie reguły gry panują na lepkiej, gumowej arenie? Jaki przepis na wygraną mają walczące na niej dziewczyny?

Uzależnieni od psychotropów

Biała na sen, niebieska na lepszy nastrój, a różowa na skołatane nerwy. Wielu osobom wydaje się, że odpowiednia tabletka jest odpowiedzią na wszystkie problemy. A skoro jedna przynosi ulgę, to trzy z pewnością odeślą zmartwienie w zapomnienie. Psychotropy są dziś na wyciągnięcie ręki. Leki, które powinny być dostępne tylko na receptę, można kupić na czarnym rynku w Internecie.