Miasto Kobiet

sezon 17 odcinek 10

Miasto Kobiet 17

MEDYCZNA MARIHUANA. CZY MOŻEMY JĄ STOSOWAĆ JAKO LEKARSTWO?

Marihuana to nie tylko nielegalny produkt, który wielu Polaków regularnie stosuje w celach rekreacyjnych. D​la wielu osób stanowi ona lekarstwo, które łagodzi objawy, a nawet cofa rozwój chorób, wobec których medycyna jest bezsilna. Temat leczniczej marihuany podzielił środowisko lekarskie, a dyskusja o niej rozgrzała opinię publiczną do czerwoności.

METAMORFOZY FACETÓW – CZYLI JAK ONI WYGLĄDAJĄ?!

Każda zmiana niesie ze sobą nadzieję na lepsze. Cierpliwość, determinacja i odrobina odwagi to niezbędnik każdego mężczyzny, który decyduje się na metamorfozę swojego wizerunku. Nowy, lepszy wygląd, jak nic innego, potrafi dodać pewności siebie i staje się motorem napędowym do działania. Ile wysiłku trzeba włożyć w wypracowanie swojego nowego ja? Jak żyje się w kompletnie nowej skórze? I dla kogo się to robi?

TABLETOWE DZIECI – CZYLI DZIECI UZALEŻNIONE OD TABLETÓW I SMARTFONÓW

Zanim nauczą się czytać, bezbłędnie obsługują dotykowe ekrany smartfonów i tabletów. Trzylatki, a nawet półtoraroczne dzieci spędzają po kilka godzin dziennie „przyklejone” do elektronicznych urządzeń. Zresztą, co tu dużo mówić, naśladują w tych zachowaniach nas – dorosłych.  Tablet, czy smartfon jest dla dziecka niezastąpionym źródłem rozrywki, a dla rodzica - najskuteczniejszym sposobem na uspokojenie pociechy. Ale przed ekranem dzieci nie uczą się ani relacji społecznych, ani języka. Czy powinniśmy bić na alarm? I jak możemy sobie z tym poradzić?