Ludzie Duchy
TVN

Ludzie DuchyLudzie Duchy

Żródło: Archiwum TVN
Ludzie Duchy
TTV
Mówi się o nich Zeroo zeroo – ludzie duchy. Jednak we własnym kraju nie są traktowani jak ludzie. Tanzania jest najgorszym miejscem, gdzie może urodzić się Albinos. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że żyje tu około 300 000 osób, chorych na bielactwo. Martyna Wojciechowska sprawdzi, jak to możliwe, że w XXI wieku ludzie wierzą w magiczne talizmany, które mają zapewnić dobrobyt.

Film Martyny Wojciechowskiej „Ludzie duchy” („The Ghost People”) został nominowany do nagrody Złotej Nimfy (Golden Nymph Awards) w kategorii dokumentalnej „problemy współczesności” na festiwalu telewizyjnym w Monte Carlo. O Złotą Nimfę w tej kategorii z produkcją TVN rywalizować będą czterej inni nominowani, między innymi telewizja Al Jazeera i publiczna szwedzka telewizja Sveriges.

Festival de Télévision de Monte-Carlo powstał w 1961 roku z inicjatywy księcia Rainiera III z Monaco i od początku wyróżniał w swoim konkursie najlepsze dokumentalne i fabularne filmy telewizyjne. Ideą festiwalu jest nagradzanie produkcji które poprzez zwracanie uwagi na problemy współczesności działają w służbie pokoju i wzajemnego zrozumienia między ludźmi różnych kultur. Honorowym prezydentem festiwalu odbywającego się już po raz 55. jest obecnie książę Albert II z Monaco.

Rok produkcji:
2014
Kraj produkcji:
Polska
Tagi:
martyna wojciechowska, albinosi, bielactwo, ludzie duchy, Zeroo zeroo, Tanzana, The Ghost People, Golden Nymph Awards, Złota Nimfa, Festival de Télévision de Monte-Carlo
Reżyseria:
Martyna Wojciechowska, Marek Kłosowicz
Kategoria wiekowa:
rozwiń więcej
Zobacz wszystkie odcinki „Ludzie Duchy”

Jeszcze chwilę...

Trwa weryfikacja numeru telefonu
w T-Mobile niezbędnego do
skorzystania z oferty