Kuchenne rewolucje

sezon 13 odcinek 6

Kuchenne rewolucje 13

Restauracja „L’amore” powstała w wyniku miłości Mariusza do kuchni włoskiej. Słoneczną Italię właściciel odwiedzał wielokrotnie, a tradycyjne, południowe dania zawsze bardzo mu smakowały. Dlatego kiedy Mariusz otwierał własną restaurację, zdecydował się na serwowanie właśnie włoskich przysmaków. W prowadzeniu biznesu, wzorując się na prawdziwej  włoskiej rodzinie, pomagają mu jego starsze siostry: jedna z nich pracuje w kuchni, druga zaś pełni funkcję menadżera. Prowadzenie restauracji bez nich nie byłoby możliwe, bo Mariusz ma druga pracę, która wymaga częstych wyjazdów za granicę.

Otwierając „L’amore”, mężczyzna myślał głównie o pizzerii, ale potem doszedł do wniosku, że lokal,  w którym działa jego biznes, jest na tyle reprezentacyjny, że wymaga bardziej ambitnego i typowo restauracyjnego menu. Mimo wielkich ambicji Mariusza, położone w bocznej uliczce „L’amore” nie przyciąga tłumu gości, a tym samym restauracja nie przynosi  dochodów, generując kolejne koszty.

Chociaż właściciel nie przybywa w restauracji, to stara się osobiście podejmować wszystkie decyzje, przekonany o nieudolności swoich pracowników, a przy tym obwiniając ich o niepowodzenie „L’amore”.
Mariusz postanowił skorzystać z pomocy Magdy Gessler wierząc, że tylko ona  może wskazać przyczyny porażki restauracji. Tylko czy będzie on w stanie zaakceptować opinię słynnej restauratorki?