Kuchenne rewolucje

sezon 18 odcinek 5

Kuchenne rewolucje 18

Alladin's miał być jedną z ulubionych restauracji mieszkańców Wrocławia. W samym sercu miasta, tuż przy Rynku, miał zachęcać orientalnymi zapachami dobiegającymi z kuchni. Tymczasem długa historia lokalu, którą rozpoczęła przygoda z kebabem i którą zachwiała zmiana właściciela, sprawiła, że Alladyn's zamiast być miejscem pełnym klientów, od dawna świeci pustkami.

Kasia i Marek, którzy przez trzydzieści lat pracowali w zakładzie poprawczym, w pewnym momencie poczuli, że przyszedł czas na zmiany, a wraz z nimi - nowy biznes. Nowi właściciele, bez doświadczenia w gastronomii, postawili na załogę, która już wcześniej pracowała w lokalu. Szefową kuchni została najbardziej doświadczona kucharka. Menu także pozostało bez zmian - w "Alladin's" miała rządzić kuchnia marokańska, choć nikt z załogi nie znał jej smaków.

Zaglądają tu tylko nieliczni studenci, którzy traktują to miejsce jako pub z shishą, w którym można zjeść kebaba.

Właściciele są bliscy bankructwa, a szalę goryczy właścicieli, dopełnił niedawny pożar lokalu. Sytuacja Kasia i Marek jest beznadziejna, dlatego postanowili wezwać na pomoc Magdę Gessler!