Kuchenne rewolucje
TVN

Kuchenne rewolucjeKuchenne rewolucje

Szczecin, „Aramia”

Odcinek 3, Sezon 13

Żródło: Archiwum TVN
Kuchenne rewolucje, Szczecin, „Aramia”, sezon 13, odcinek 3
TVN, czwartek 21:30

Samir Zeair w 1978 r. przyjechał z Syrii do Polski na studia medyczne. Zaraz po ich ukończeniu zdał sobie sprawę, że kraj nad Wisłą jest jego miejscem na ziemi, i chociaż w latach 80-tych nie rozpieszczał paletą barw, Samir zdecydował osiedlić się w nim na stałe. Dziś jest on uznanym chirurgiem naczyniowym i transplantologiem specjalizującym się w przeszczepach wątroby. Niedawno przyznano mu nawet tytuł lekarza roku. Jednak największe uznanie przynosi mu wysokie, prawie 100% powodzenie wykonywanych przez niego przeszczepów.

Pochłonięty swoją pracą i odnoszący sukcesy doktor zapewne nigdy nie zostałby właścicielem restauracji, gdyby nie wojna w Syrii, która miała decydujący wpływ na przyjazd do Polski jego żony, Nady. Kobieta nie miała zamiaru być panią domu na pełen etat i „czekać na męża” - szukała pomysłu na własną pracę. Dwa lata temu do kraju sprowadził się także brat Samira – zawodowy kucharz. Wtedy też cała trójka  wspólnie zdecydowała otworzyć rodzinną restaurację z tradycyjną kuchnią syryjską. W ten sposób w sąsiedztwie jednego ze szczecińskich osiedli, w niepozornym budynku, powstała „Aramia”.  Niedługo  po otwarciu restauracja cieszyła się sporym powodzeniem i nikt nie narzekał na brak gości. Niestety od pewnego czasu klienci omijają to miejsce szerokim łukiem. Nie pomogło nawet wsparcie zespołu przez drugiego kucharza, który gotował w najlepszych syryjskich restauracjach.

Kiedy nie ma gości, dla których można gotować, a sala świeci pustkami, trudno o optymizm. Samir zdaje sobie sprawę z powagi problemów w swojej restauracji, ale też przyznaje, że sam nie postawi diagnozy. Dlatego poprosił o pomoc specjalistkę od beznadziejnych przypadków, czyli Magdę Gessler.

Jak obudzić entuzjazm w  przygnębionych kucharzach i ożywić "Aramię"? A przede wszystkim jak przekonać mieszkańców Szczecina do syryjskiej kuchni? To potrafi tylko Magda Gessler! Czy tym razem rewolucja się powiedzie i uratuje restaurację przed bankructwem?

Produkcja:
Constantin Entertainment
Dystrybucja:
TVN
Kraj produkcji:
Polska
Tagi:
tvn, magda gessler, gordon ramsay, przepisy magdy gessler, kitchen nightmares, upadające restauracje, jak ocalić restaurację przed zamknięciem, Gessler ratuje restauracje, rewokucje w polskich restauracjach
Kategoria wiekowa:
rozwiń więcej
Zobacz wszystkie odcinki „Kuchenne rewolucje”

Jeszcze chwilę...

Trwa weryfikacja numeru telefonu
w T-Mobile niezbędnego do
skorzystania z oferty