Kuchenne rewolucje

sezon 18 odcinek 12

Kuchenne rewolucje 18

Alina Szafran, zanim została właścicielką niewielkiej restauracji, pracowała jako kelnerka i barmanka w dyskotece w Kwidzynie. Gdy dostrzegła szansę na przejęcie lokalu na terenie dawnych koszar, nie przepuściła okazji. Po poważnej renowacji przeprowadzonej z pomocą najbliższej rodziny, Alina otworzyła bistro sygnowane własnym nazwiskiem - „Szafran”. By nie pozostawiać wątpliwości co do nazwy, wnętrze lokalu ozdobiła fototapeta przedstawiająca najdroższą przyprawę świata - szafran.

Na zabiegu dekoracyjnym gra szafranem się niestety skończyła, gdyż do menu nie zawitał. Nie zawitały również ani umiejętności kulinarne, ani zarządzające. Przez długi czas, Alina sama przygotowywała potrawy, co skutecznie odstraszyło Klientów. Gdy jednak zatrudniła kucharzy i przywróciła honor oraz smak daniom podawanym w „Szafranie”, zaczęła się potykać o nowe przeszkody. Ceny posiłków okazywały się często niższe niż koszt ich produkcji. W dodatku przez brak doświadczenia managerskiego, w obawie przed utratą personelu, Alina zapewniła wszystkim pracownikom darmowe napoje oraz pozycje z karty.

W efekcie „Szafran” nie przynosi żadnych zysków, zazwyczaj jedynie straty. Właścicielka wie, że pomimo ogromu pracy i zaangażowania, długo tak nie wytrzyma ani ona, ani rodzice którzy wciąż Alinę utrzymują. Jednak za nic w świecie nie zrezygnuje z własnego bistro. Czy Magdzie Gessler uda się  wyprowadzić młodą restauratorkę na prostą, z nadzieją na pełną zysków przyszłość?

Kuchenne rewolucje - gdzie obejrzeć?

Odcinki „Kuchennych rewolucji” obejrzysz online na player.pl.

Kuchenne rewolucje – kiedy premiera odcinka?

Nowe odcinki „Kuchennych rewolucji” obejrzysz już od września w czwartki o 21:30 na antenie TVN.​