Kto tu mieszka?

sezon 2 odcinek 7

Kto tu mieszka? 2

Jednym z bohaterów tego odcinka będzie Marcin aktor. Czy potraktuje udział w programie jak zadanie aktorskie? Przeciwnicy Marcina to: Kuba pracownik food trucka, Magda analityk wynagrodzeń i Agnieszka architekt krajobrazu. Wspólnie obejrzą cztery mieszkania. To oni są właścicielami tych mieszkań, ale nie wiadomo, gdzie kto mieszka.

Ich zadaniem jest rozwiązanie tej zagadki. Kto zrobi to najlepiej wygra 5 tysięcy złotych.
Mieszkania są wyjątkowe: dwupoziomowe w starej kamienicy w stylu loftu z przemysłowymi lampami, drucianymi klatkami jako szafkami w kuchni i salonem w podziemiu. Kolejne z betonem architektonicznym na ścianach, lampami z betonu i ceglaną łazienką. Mieszkanie jak dżungla, pełne roślin w pomieszczeniach i na tarasie oraz elegancki apartament ze złotymi dodatkami.

Zagadka wydaje się łatwa do rozwiązania, ale tylko wtedy gdy poddadzą się stereotypom: rośliny to architekt krajobrazu, kinowe fotele to aktor. To może być złudne!

W mieszkaniach są wspaniale urządzone pokoje dziecięce. Ale kto z nich ma dzieci? Ktoś się przyznał, ale pomylił imiona dzieci. Balkon stał się miejscem odegrania sceny z „Romea i Julii". Czy to sugestia, że tu mieszka aktor? Czy czarny włos na poduszce jest poszlaką? A może umiejętność gry w piłkarzyki? Czy ogródek bez roślin może należeć do architekta krajobrazu? Kto potrafi piec ciasta? Czy to wyłącznie kobieca umiejętność?

Ten program to ciągła obserwacja przeciwników, analizowanie ich zachowania i wypowiedzi. Szukanie tropów i blefowanie.

- Obrzydliwie kłamiemy ale zabawa jest świetna! - powie jedna z uczestniczek.

„Kto tu mieszka” – o czym jest program?

W każdym odcinku poznajemy właścicieli czterech mieszkań, którzy nic o sobie nie wiedzą. Podają jedynie swoje imiona i zawody. Pozostali uczestnicy nie wiedzą, kto ma rodzinę, dzieci, partnera, psa czy kota, kto jakie zdobył wykształcenie, jakie ma hobby. Ich wizytówkami są ich mieszkania. Tyle tylko, że nie wiadomo które mieszkanie należy do kogo.

Zadaniem uczestników programu jest dopasowanie odwiedzanych mieszkań do pozostałych bohaterów odcinka. Widzowie mogą bawić się razem z nimi, bo razem z uczestnikami zaglądamy do szaf, szuflad, lodówki i kosza na śmieci. Podobnie jak uczestnicy programu, musimy bacznie obserwować ich zachowanie w mieszkaniach i zwracać uwagę na szczegóły. Tylko, co jeśli  przedmioty, które pozornie ułatwiają rozwiązanie zagadki, zostały podrzucone przez któregoś ze sprytnych uczestników... ?

"Kto tu mieszka?" to idealna mieszanka designu, psychologii, socjologii a przede wszystkim dobrej zabawy!

„Kto tu mieszka” – gdzie oglądać?

Program dostępny online na platformie VOD.