Kto tu mieszka?

sezon 2 odcinek 6

Kto tu mieszka? 2

Tym razem na pytanie "Kto tu mieszka?" będą szukali odpowiedzi: Ewa - nauczycielka w przedszkolu językowym, Jakub - fizjoterapeuta, Nina marketer i Marcin manager. Poznali jedynie swoje imiona i zawody, nic więcej o sobie nie wiedzą. Wspólnie obejrzą cztery mieszkania i ich zadaniem będzie dopasowanie właścicieli do mieszkań.
W każdym z mieszkań będą udawać że to ich mieszkanie - to pomoże ukryć prawdę. Będą blefować i mylić przeciwników, przeszukają szafy i szuflady, zajrzą na balkony i do lodówek.
Będą dopasowywać właścicieli do mieszkań po... kolorze włosów i spodenek, po obrączce i fotografiach dzieci. Zaskoczą ich rajstopy w lodówce, kielich króla ciemności i erotyczne zabawki w sypialni. Przegrają walkę ze spadającą drabinką zamocowaną na rzepy, co stanie się okazją do rozmów o kobiecych i męskich mieszkaniach.

Czy mężczyzna powiesiłby w kuchni instrukcję obsługi zmywarki? Czy tylko kobieta może zrobić pyszne rogaliki z sałatą i szynką? Kto wymyślił oświetlenie balkonu żarówkami na baterie słoneczne i lampkę w butelce? Czy bohotropical to nowy styl urządzania mieszkań? A późne rokokoko? Kto się okaże cichą wodą? A kto gadułą?
Wszystkich pogodzi piękne mieszkanie w starej kamienicy z meblami z lat 60-tych. Tu każdy będzie chciał zamieszkać. Kto okaże się właścicielem „boskiego mieszkania"? Kto rozwiąże zagadkę i wygra 5 tysięcy złotych?

„Kto tu mieszka” – o czym jest program?

W każdym odcinku poznajemy właścicieli czterech mieszkań, którzy nic o sobie nie wiedzą. Podają jedynie swoje imiona i zawody. Pozostali uczestnicy nie wiedzą, kto ma rodzinę, dzieci, partnera, psa czy kota, kto jakie zdobył wykształcenie, jakie ma hobby. Ich wizytówkami są ich mieszkania. Tyle tylko, że nie wiadomo które mieszkanie należy do kogo.

Zadaniem uczestników programu jest dopasowanie odwiedzanych mieszkań do pozostałych bohaterów odcinka. Widzowie mogą bawić się razem z nimi, bo razem z uczestnikami zaglądamy do szaf, szuflad, lodówki i kosza na śmieci. Podobnie jak uczestnicy programu, musimy bacznie obserwować ich zachowanie w mieszkaniach i zwracać uwagę na szczegóły. Tylko, co jeśli  przedmioty, które pozornie ułatwiają rozwiązanie zagadki, zostały podrzucone przez któregoś ze sprytnych uczestników... ?

"Kto tu mieszka?" to idealna mieszanka designu, psychologii, socjologii a przede wszystkim dobrej zabawy!

„Kto tu mieszka” – gdzie oglądać?

Program dostępny online na platformie VOD.