Kto tu mieszka?

sezon 2 odcinek 5

Kto tu mieszka? 2

Kolejni bohaterowie będą łamać sobie głowę nad odpowiedzią na pytanie "Kto tu mieszka?". Przed nimi trudne zadanie: wspólnie obejrzą cztery należące do nich mieszkania, ale nie wiedząc kto, gdzie mieszka. Muszą dopasować osoby do mieszkań.

To ich pierwsze spotkanie - znają jedynie swoje imiona i zawody. Blef, aktorstwo, spostrzegawczość, a może intuicja? Co najlepiej się sprawdzi?

Ania, pracownik marketingu, chce wkręcać przeciwników, ale sama nie chce dać się wkręcić. Łukasz -  fotograf - zauważa detale, których nie widzą inni. Andrzej, pracownik ubezpieczeń, chce wykorzystać swoją umiejętność dogadywania się z ludźmi,. Karolina - recepcjonistka - ogląda seriale i filmy detektywistyczne - może to przyda się w programie?

Każdy zastosuje swoją taktykę. Wszystkie chwyty dozwolone, nawet grożenie bronią... porcelanową! Wątki militarystyczne pojawią w jednym z mieszkań. Czy to oznacza że tam mieszka mężczyzna? Może Rambo? Kto tańczy flamenco, a kto dance hall? Czy alergia na kota jest prawdziwa czy to blef? Czy kot może ugryźć swojego właściciela? Co to jest chrobotek reniferowy? Jak to możliwe, że lakier do paznokci z jednego mieszkania pojawił się w następnym? Czy to był ten sam lakier? Kto mieszka w rezydencji z salonem wysokim na kilka pięter, tarasami, kominkami i kuchnią wielkości dużego mieszkania?

Najważniejsza jest dobra zabawa przy rozwiązywaniu zagadki, ale trzeba analizować kolejne wskazówki. To pomoże wygrać 5 tysięcy złotych!

„Kto tu mieszka” – o czym jest program?

W każdym odcinku poznajemy właścicieli czterech mieszkań, którzy nic o sobie nie wiedzą. Podają jedynie swoje imiona i zawody. Pozostali uczestnicy nie wiedzą, kto ma rodzinę, dzieci, partnera, psa czy kota, kto jakie zdobył wykształcenie, jakie ma hobby. Ich wizytówkami są ich mieszkania. Tyle tylko, że nie wiadomo które mieszkanie należy do kogo.

Zadaniem uczestników programu jest dopasowanie odwiedzanych mieszkań do pozostałych bohaterów odcinka. Widzowie mogą bawić się razem z nimi, bo razem z uczestnikami zaglądamy do szaf, szuflad, lodówki i kosza na śmieci. Podobnie jak uczestnicy programu, musimy bacznie obserwować ich zachowanie w mieszkaniach i zwracać uwagę na szczegóły. Tylko, co jeśli  przedmioty, które pozornie ułatwiają rozwiązanie zagadki, zostały podrzucone przez któregoś ze sprytnych uczestników... ?

"Kto tu mieszka?" to idealna mieszanka designu, psychologii, socjologii a przede wszystkim dobrej zabawy!

„Kto tu mieszka” – gdzie oglądać?

Program dostępny online na platformie VOD.