Kto tu mieszka?

sezon 2 odcinek 4

Kto tu mieszka? 2

Jak wygląda „słitaśne" mieszkanie? Do czyjej kuchni trzeba wrzucić granat i urządzić ją od nowa?Kto wpadł jak śliwka w kompot? Jak otwiera się butelkę wina używając buta i ściany? Czy można dopasować mieszkanie do tatuaży? Na te pytania odpowiedzą bohaterowie kolejnego odcinka programu „Kto tu mieszka?": Iza specjalistka od wina o ekspresyjnej twarzy, uważnie słuchająca innych dziennikarka Gabi, Bartek kierownik zespołu w korporacji, który w trudnych sytuacjach ratuje się humorem i Paulina, agentka nieruchomości z różową bajką w głowie.
Przed nimi trudne zadanie. Wspólnie obejrzą cztery mieszkania. Nie wiedzą, kto z nich gdzie mieszka i muszą dopasować osoby do mieszkań. Wcześniej się nie spotkali, znają jedynie swoje imiona i zawody.
Iza spróbuje dopasowywać osoby do mieszkań po winach, które tam znajdzie. Bartek ocenia ilość książek w mieszkaniu i szuka tego, kto jest ich czytelnikiem. Paulina tropi malarza, którego obrazy widziała w pierwszym mieszkaniu. A Gabi znajduje w szufladzie japoński komiks erotyczny i to naprowadza ją na ślad.
Mieszkania są bardzo ciekawe: jedno wyróżnia kolorowa ściana z „lentilków". Kolejne jest babcine: stare meble, koronki, porcelana. W rodzinnym domu z ogrodem warzywnym wszyscy poczują się dobrze. Dobra zabawa odwraca uwagę od pytania: kto tu mieszka? Co pomoże wskazać właścicieli mieszkań? Intuicja? Spostrzegawczość? Kto najlepiej rozwiąże zagadkę, wygra 5 tysięcy złotych!

„Kto tu mieszka” – o czym jest program?

W każdym odcinku poznajemy właścicieli czterech mieszkań, którzy nic o sobie nie wiedzą. Podają jedynie swoje imiona i zawody. Pozostali uczestnicy nie wiedzą, kto ma rodzinę, dzieci, partnera, psa czy kota, kto jakie zdobył wykształcenie, jakie ma hobby. Ich wizytówkami są ich mieszkania. Tyle tylko, że nie wiadomo które mieszkanie należy do kogo.

Zadaniem uczestników programu jest dopasowanie odwiedzanych mieszkań do pozostałych bohaterów odcinka. Widzowie mogą bawić się razem z nimi, bo razem z uczestnikami zaglądamy do szaf, szuflad, lodówki i kosza na śmieci. Podobnie jak uczestnicy programu, musimy bacznie obserwować ich zachowanie w mieszkaniach i zwracać uwagę na szczegóły. Tylko, co jeśli  przedmioty, które pozornie ułatwiają rozwiązanie zagadki, zostały podrzucone przez któregoś ze sprytnych uczestników... ?

"Kto tu mieszka?" to idealna mieszanka designu, psychologii, socjologii a przede wszystkim dobrej zabawy!

„Kto tu mieszka” – gdzie oglądać?

Program dostępny online na platformie VOD.