Królowa przetrwania

sezon 1 odcinek 9

Królowa przetrwania

Bestie okazują się lepsze w teście z wiedzy ogólnej i dzięki wygranej zostają w campie wygranych. Tam na dziewczyny czeka wizyta w salonie piękności, jako dodatkowa nagroda w zadaniu. Wieczorem Ewa zwierza się Natalii ze swoich trudnych relacji z rodzicami. Tej samej nocy Izu wzywa uczestniczki i stawia je przed wyborem - którą z dziewczyn chcą wyeliminować. To głosowanie to prawdziwa taktyczna rozgrywka między uczestniczkami. Zdaniem nieufnej Ewy swoją przebiegłą grę prowadzi Natalia, która chce wyeliminować największe zagrożenie dla siebie.

Przy pożegnaniu w campie wygranych dochodzi do konfrontacji między Natalią i Ewą, która zarzuca koleżance z drużyny fałszywość, nazywając ją geniuszem zła.

Kolejny dzień to kolejna okazja do zdobycia pieniędzy. Aby to zrobić uczestniczki muszą przepłynąć łódką w wyznaczonym czasie na drugi brzeg zbierając po drodze tokeny. Po zadaniu dochodzi do kolejnego spięcia między uczestniczkami, które próbują wyjaśnić kolejne nieporozumienia. To nie koniec dram. Atmosfera w dżungli coraz bardziej się zagęszcza. Narastają kolejne problemy i wzajemne pretensje. W tej sytuacji Izu postanawia zaprosić uczestniczki na noc oczyszczenia. Dziewczyny z obu drużyn anonimowo zadają sobie pytania, które zamiast oczyścić atmosferę doprowadzają do pogłębienia konfliktów. Ewelona dowiaduje się, co mówiła o niej Ewa, na koniec wybucha kłótnia między nią a Josie. To nie koniec emocji tej nocy. Przed Panterami trudna decyzja do podjęcia. Następnego dnia dziewczyny stają na starcie kolejnego zadania o pieniądze. Izu ma dla uczestniczek dwie zaskakujące informacje. Po pierwsze od teraz nie ma drużyn, ale to druga niespodzianka naprawdę szokuje uczestniczki.