Kossakowski. Inicjacja

sezon 4 odcinek 8

Kossakowski. Inicjacja 4

Bycie asystentem to dla wielu osób pierwszy krok w zawodowej karierze. Dla Przemka to całkowicie nieznany świat. W trakcie tego odcinka Kossakowski sprawdzi, czy ma szansę zostać asystentem.

Na początku Przemek spróbuje swoich sił w międzynarodowej korporacji IT. Czy praca w takim miejscu to rzeczywiście niekończące się nadgodziny i wyścig szczurów? A może to właśnie w korporacji człowiek może rozwinąć skrzydła i liczyć na szybki awans? Przemek będzie miał okazję, by przekonać się, jak jest naprawdę. Jako asystent wiceprezesa dostanie tyle obowiązków, że nie znajdzie chwili wytchnienia. Jego brak znajomości panujących zasad, sprawi, że wyróżniał się będzie nawet ubiorem. Jaki sposób na organizację międzynarodowej konferencji znajdzie Przemek, który nie zna języków obcych? Czy uda mu się zrealizować zlecenie, od którego będzie zależeć szczęście osobiste jego przełożonego?

Z kolei jako asystent wybitnego polskiego wizażysty, Sergiusza Osmańskiego, Kossakowski wkroczy w świat, w którym istotne są detale. Żeby sprawdzić się w nowej roli, Przemek będzie potrzebował pewnej ręki, opanowania, znajomości najnowszych trendów, odrobiny kobiecego instynktu. Pomocną dłoń i cenne wskazówki dla odnalezienia się w tym, jakże barwnym świecie, przekaże kandydatowi na asystenta, Karolina Gilon . Czy Przemkowi przyda się jego talent malarski? Jak spisze się w ferworze przygotowań do wielkiej telewizyjnej gali, gdzie trzeba mieć oczy wokół głowy i być uważnym na wszystko? Na zakończenie przygody z wizażem Przemek dostanie zadanie, którego absolutnie się nie spodziewał.

Czego o życiu nauczy się Przemek jako asystent?