Kossakowski. Inicjacja

sezon 3 odcinek 8

Kossakowski. Inicjacja 3

W Europę za „stówę” z Kosą.

W tej INICJACJI Przemek Kossakowski na własną rękę pokona ponad 1000 km trasy z Sofii do Warszawy. W portfelu będzie miał zaledwie 100 zł. Podczas tej trudnej drogi będzie musiał łapać autostop, przemieszczać się tanimi liniami kolejowymi i spać pokątnie u nieznanych mu ludzi. Po drodze czeka na niego wiele przygód. Trafi na obchody święta wiosny w małej rumuńskiej wiosce, przez pomyłkę, w środku nocy, wysiądzie na peronie w niewłaściwej miejscowości, a także spróbuje zarobić pieniądze myjąc okna na węgierskiej stacji benzynowej.

Przemek sprawdzi też, czy z Węgrami naprawdę nie da się porozumieć. Niestety nieznajomość języków obcych spowoduje, że będzie musiał spędzić noc na przystanku autobusowym pośrodku niczego. Pozna też piękną Słowaczkę, z którą zje kolację przy świecach i winie. Czy niedwuznaczna sytuacja przerodzi się w kolację ze śniadaniem? Czy Przemkowi uda się bezpiecznie wrócić do domu?

W trzecim sezonie INICJACJI, Przemek Kossakowski tradycyjnie sięgnie po szeroki wachlarz tematów dla swoich inicjacji. Zróżnicowany będzie też stopień ich trudności. Wszystkie sytuacje będą dla Przemka nowe, niektóre zadziwią go bardziej niż inne, pytanie jednak brzmi: który odcinek będzie dla niego najważniejszą Inicjacją? Kossakowski sprawdzi m.in. jak wygląda życie ludzi gotowych na atak terrorystyczny, przywiezie bagaż doświadczeń z obozu dla uchodźców. Zmierzy się z własnymi fobiami i strachem, by zrozumieć, czego boimy się najbardziej. Przyjmie także najpopularniejsze i najbardziej kontrowersyjne substancje psychoaktywne. Dla równowagi skosztuje też życia w luksusie w ogarniętej wojną Ukrainie i sprawdzi jak to być ceprem w Zakopanem. KOSSAKOWSKI. INICJACJA to program o tym, czego warto doświadczyć w życiu. Nie każdy ma odwagę, by się podjąć takich wyzwań. Za tych wszystkich rzeczywistość testuje Przemek Kossakowski.