Kossakowski. Inicjacja

sezon 4 odcinek 7

Kossakowski. Inicjacja 4

Przemek przekona się, czy ma szansę zostać „wyczesanym stylistą fryzur”.

Fryzjer to nie tylko fachowiec, który potrafi obciąć, wymodelować czy ufarbować włosy. To także pocieszyciel, spowiednik i psycholog w jednej osobie. Wizyta u fryzjera to coś więcej niż kosmetyczny zabieg. To często dopełnienie lub początek rewolucyjnych zmian w życiu. Przemek Kossakowski sprawdzi, co oznacza być dobrym fryzjerem i czy nadawałby się do tego zawodu.

By poznać podstawy fachu, odbędzie praktyki u fryzjerki z czterdziestoletnim stażem, u której pozna podstawowe techniki fryzjerskie, nauczy się kręcić wałki i dbać o nieskazitelną czystość szczotek fryzjerskich. Podczas swojego jednodniowego stażu przejdzie przede wszystkim przyspieszony kurs z rozumienia kobiet. By rozwinąć skrzydła, uda się do stylisty Łukasza Urbańskiego. Pod okiem, dbającego o wizerunek gwiazd, eksperta stworzy swoją autorską fryzurę do sesji fotograficznej. Czy nieokiełznana wyobraźnia i ograniczone umiejętności Przemka znajdą aprobatę mistrza? Czy zaproponowana przez Przemka fryzura przypadnie do gustu stylizowanej modelce, finalistce „Top Model”, Ewie Niespodzianie?

Przygoda fryzjerska Przemka zakończy się spotkaniem z kobietą, która spróbuje uzmysłowić mu, że możliwość stworzenia wymarzonej fryzury, to coś znacznie więcej niż tylko fanaberia. Jakie piętno odciśnie na nim to spotkanie? Czy Kossakowski będzie o włos od katastrofy? Przekonajcie się sami.