Kossakowski. Inicjacja

sezon 3 odcinek 6

Kossakowski. Inicjacja 3

Kossakowski idzie do wojska.

Miejsce fizycznego i psychicznego terroru – tak od zawsze kojarzyła się armia, przed którą młodzi chłopcy wzbraniali się jak mogli. Czy zreformowane polskie profesjonalne wojsko wygląda inaczej? Żeby się o tym przekonać Przemek Kossakowski założy mundur i złapie za broń. Nie mając pojęcia o panujących w wojsku zasadach, na każdym kroku będzie narażony na kary ze strony przełożonych. Jego nieznajomość regulaminu ściągnie na niego gniew dowódcy oraz całego plutonu. Nikt z pozostałych żołnierzy nie przepuści też żadnej okazji, żeby pokazać Przemkowi gdzie jest jego miejsce w szeregu. Nie będzie taryfy ulgowej –„na telewizję”. Czy napiętnowany przez kolegów dostosuje się do grupy i będzie wykonywał niezrozumiałe dla niego rozkazy? Przemek dowie się także, czy jest gotów, by odpowiednio zareagować w obliczu ataków terrorystycznych, takich jak te, które miały miejsce w Londynie, Paryżu i Brukseli.

Na koniec zabawa w wojsko przerodzi się dla Kossakowskiego w koszmar. Co zobaczy? Dlaczego będzie bliski płaczu i pęknięcia?

W trzecim sezonie INICJACJI, Przemek Kossakowski tradycyjnie sięgnie po szeroki wachlarz tematów dla swoich inicjacji. Zróżnicowany będzie też stopień ich trudności. Wszystkie sytuacje będą dla Przemka nowe, niektóre zadziwią go bardziej niż inne, pytanie jednak brzmi: który odcinek będzie dla niego najważniejszą Inicjacją? Kossakowski sprawdzi m.in. jak wygląda życie ludzi gotowych na atak terrorystyczny, przywiezie bagaż doświadczeń z obozu dla uchodźców. Zmierzy się z własnymi fobiami i strachem, by zrozumieć, czego boimy się najbardziej. Przyjmie także najpopularniejsze i najbardziej kontrowersyjne substancje psychoaktywne. Dla równowagi skosztuje też życia w luksusie w ogarniętej wojną Ukrainie i sprawdzi jak to być ceprem w Zakopanem. KOSSAKOWSKI. INICJACJA to program o tym, czego warto doświadczyć w życiu. Nie każdy ma odwagę, by się podjąć takich wyzwań. Za tych wszystkich rzeczywistość testuje Przemek Kossakowski.