Kossakowski. Być jak...

sezon 1 odcinek 6

Kossakowski. Być jak...

W tym odcinku zobaczymy jak prowadzący, jawnie deklarujący swoją niechęć do polityki, zmierzy się z nią właśnie. A to za sprawą swojego bohatera – Ryszarda Kalisza. Dogasająca gwiazda polskiej polityki czy niedoszły prezydent, który jeszcze nie raz nas zaskoczy? Kto kryje się za perfekcyjnie skrojoną maską polityka i prawnika?

Przemek Kossakowski spróbuje poznać i zrozumieć cele, ambicje i rozterki człowieka, który jest na językach całej Polski. By lepiej poznać Ryszarda Kalisza, prowadzący stanie się dziennikarzem sejmowym. Tym razem jednak zadanie okaże się niewysłowienie trudne. To będzie ogromne wyzwanie stać się kimś, kogo każde słowo i każdy ruch są przemyślane. To będzie ogromne wyzwanie być jak… Ryszard Kalisz.

Przemek Kossakowski wchodzi w skórę i w życie osób znanych z pierwszych stron gazet. Spróbuje poznać swojego gościa tak blisko, jak to tylko możliwe – od stylu ubierania się i mówienia, po najważniejsze wybory życiowe. Przyjrzy się temu, co jego bohater zrobił w życiu albo, co ciekawsze, czego nie zrobił i dlaczego. W tym programie padną pytania, których nikt nigdy nie ośmielił się wcześniej zadać. Dla gospodarza programu i jego gwiazdy będzie to czas próby. Kossakowski upodobniony fizycznie do bohatera odcinka spotka się z nim podczas kameralnej rozmowy. W nowym kostiumie i z nową twarzą odważy się pójść o krok dalej. Czy to mu wystarczy, żeby BYĆ JAK... Dariusz Michalczewski, Dorota Wellman, Daniel Olbrychski, Magda Gessler, Michał Wiśniewski czy Natalia Siwiec?