Korpo-Racja

Miniseria wyprodukowana przez National Geographic, ukazująca oblicza pracy prawdziwych "korpoludków". Trzy odcinki i trzy historie, w których każda z nich pokazuje inne oblicze korporacyjnego środowiska.

Korpo-racja - opis

Korporacje budzą kontrowersje i zaciekawienie. Ich procedury, język i modele funkcjonowania wydają się ludziom z zewnątrz tajemnicze, a każdy z nas chciałby choć na chwilę wejść do tego świata. Program to oblicza morderczej pracy ludzi dużych firm, ich krzywdzących niekiedy ambicji, które są dopełnieniem stereotypowego obrazu. Jednak nie wszystko jest takie jasne, a rzeczywistość jest bardziej złożona. 

W dużych, anonimowych strukturach trudno znaleźć ważne dla człowieka rzeczy: poczucie sensu, wolności i wpływu. W efekcie tworzy się napięcie pomiędzy hierarchicznym porządkiem a indywidualizmem, który od lat stanowi kamień węgielny zachodniej kultury. Skutkiem tego jest stres. Coraz częściej obserwuję jednak nowe trendy stojące w kontrze do bycia małym trybikiemtłumaczy dr Joanna Heidtman.

Jak zatem mówić o korporacjach i ich wpływie na polską rzeczywistość, by oddać złożoność zagadnienia? National Geographic zdecydował, by zamiast firm pokazać ludzi - obecnych i byłych pracowników korporacji mających swoje siedziby w Polsce. Agata, Tomek oraz Wojtek, bo to właśnie o nich będzie każdy z odcinków, znają ten świat jak własną kieszeń..

W programie lokowany jest SUV Citroen C5 Aircross. Za produkcję serii odpowiedzialny jest Timecode Film Production, a jej promocję kampanią marketingową wspiera FOX Networks Group.
Korpo-racja - gdzie oglądać?

Program jest dostępny online na patformie VOD player.pl

Korpo-Racja odcinek 3 Korpo-Racja odcinek 2 Korpo-Racja odcinek 1