Korki.tv

odcinek 3

Korki.tv (j.angielski)

Korki.tv to inicjatywa wspierająca uczniów szkół średnich w realizacji programu edukacyjnego. Audycje pomagają młodzieży w nadrobieniu zaległości spowodowanych zamknięciem szkół na czas epidemii.

Korki.tv – opis programu

Materiały dla uczniów opracowywane są zgodnie z obowiązującą podstawą programową oraz wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zajęcia emitowane są na kanale Metro od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:30-13:00, żeby nie kolidowały z lekcjami prowadzonymi przez nauczycieli w ramach zdalnej edukacji realizowanej przez szkoły. Podzielone zostały na trzy bloki przedmiotowe. Pierwszy, trwający od godz. 11:30 do 12:00, poświęcony jest powtórzeniu i utrwaleniu zagadnień z matematyki, zaraz po nim, od godziny 12:00 do 12:30, dostępne są głównie lekcje języka polskiego. W skład ostatniego bloku przedmiotowego, od godz. 12:30 do 13:00, wchodzą biologia, chemia, historia lub język angielski. Powtórka audycji dostępna jest następnego dnia o godzinie 9:00.

Korki.tv – gdzie obejrzeć

Korki.tv emitowane są na kanale Metro od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:30-13:00. Wszystkie odcinki dostępne są również na platformie VOD player.pl.