Jeździć, obserwować

sezon 3 odcinek 1

Jeździć, obserwować 3

Odwiedzimy warsztat M&M, gdzie chłopaki będą zajmować się BMW serii 5 z 2016 r. z dwulitrowym silnikiem Diesla pod maską. Samochód przyjechał na profilaktyczną wymianę rozrządu, ale mechanicy zauważą, że sterownik silnika jest zalany ropą. Skąd ropa w sterowniku silnika? Okaże się, że wadliwy czujnik ciśnienia paliwa przepuszcza paliwo po całej wiązce kabli aż do sterownika silnika. Naprawa wymaga sporego nakładu pracy i wymiany wiązki.

W debiutującym w programie warsztacie Japan Car Direct z Warszawy mechanicy opowiedzą o swoim miejscu pracy oraz o tym, ile kosztują naprawy supersamochodów – posłużą się przykładami Astona Martina DB9 oraz Lamborghini Huracana STO. Oprócz tego na warsztat wjedzie też Porsche 911 Carrera – auto posiada w całości oryginalny lakier, ale na tylnym błotniku widoczny jest jego uszczerbek. Chłopaki zadbają o to, aby utrata wartości niemieckiego samochodu była jak najniższa.

Zajrzymy też do EKG, gdzie Krzysiek zajmie sie Audi S8 z fatalnie pracującym silnikiem – nie działa on na wszystkich cylindrach. Mechanik pokaże, jak wygląda proces diagnozowania. W trakcie oględzin wyjdzie na jaw, że głowica jest do ściągnięcia, bo zawór się nie domyka. Póżniej Krzysiek zabierz się za Volkswagena Scirocco, które nie odpala i brakuje w nim kompresji. Okaże się, że w tym samochodzie również konieczne jest ściągnięcie głowicy.