Jestem z Polski

sezon 8 odcinek 9

Jestem z Polski 8

Basia nie jest jedyną Polką mieszkającą w Gruzji, ale jedyną, która na swój dom wybrała jej muzułmańską część. I wraz z partnerem prowadzi tutaj własna firmę turystyczną!
Jeśli chcecie zobaczyć Gruzję, a w szczególności zieloną dolinę Pankisi, Basia, bohaterka odcinka pokaże Wam cały "wachlarz" tego kraju. Basia jest jedyną Polką, mieszkającą i pracującą wśród społeczności muzułmańskiej. Prowadzi firmę trekingową, która organizuję wyprawy w kaukaskie góry. Wspólnikiem, a i jednocześnie przewodnikiem po górach jest Abu. To właśnie Abu pomógł , 5 lat temu, Basi w stawianiu pierwszych kroków w świecie męskim, tak odmiennym kulturowo i religijnie od świata, w którym żyła Basia. Górskie widoki zapierające oddech, zwyczaje panujące w domu i świecie muzułmańskim, smaki i zapachy potraw kuchni gruzińskiej to wszystko w dziewiątym odcinku "Jestem z Polski".

„Jestem z Polski" - opis programu

W nowym sezonie zobaczymy jak wygląda codzienne życie polek mieszkających za granicą. Opowiedzą co zrobiły, by zmienić swoje życie i osiedlić się w odległych miejscach na ziemi. Poznamy Darię, która mieszka w Berlinie od dwóch lat. Kocha to miasto za różnorodność i swobodę. Pokaże, gdzie "lokalsi" spędzają czas latem i co lubią jeść, a także jak wygląda casting na nowego lokatora.

Joanna osiedliła się w Kenii 13 lat temu! W swojej drugiej ojczyźnie pilotuje wycieczki po Afryce wschodniej, jest nauczycielem kitesurfingu i wspólnie z mężem organizuje indywidualne wyprawy safari dla turystów. Mówi w czterech językach: polsku, angielsku, niemiecku i kiswahili!

Wybierzemy się również do domu Iwony w urokliwym włoskim miasteczku Marche. Na Zanzibarze poznamy Maję i jej rodzinę, która pokaże swoją codzienność na wyspie i opowie o rodzinnym podróżowaniu.

W programie zobaczymy też siostrę Monikę - misjonarkę w Tanzanii. Jej domem stała się maleńka miejscowość Mangazo, gdzie życie jest bardzo surowe. Mimo, że mieszkańcy są biedni, to zawsze są dla siebie bardzo życzliwi.

Zobacz świat oczami polek, które wyjechały za granicę w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

„Jestem z Polski" - gdzie oglądać?

Odcinki programu obejrzysz na antenie TVN Style oraz online na platformie VOD player.pl