Jestem z Polski

sezon 8 odcinek 8

Jestem z Polski 8

Ania Chwaliszewska to wysokiej klasy scenograf telewizyjny w Barcelonie. Do miasta przeprowadziła się 11 lat temu po tym jak raz wybrała się tam na wakacje. Miasto ją tak urzekło, że postanowiła swoją karierę kontynuować właśnie tu. Dziś tworzy artystyczne maski oraz scenografie do znanych hiszpańskich seriali telewizyjnych, filmowych oraz dla teatrów. W dzisiejszym odcinku Ania zaprowadzi nas do miejsc gdzie powstają najlepsze scenografie do filmów, udamy się z nią na Pchli Targ, który dla każdego scenografa jest niczym królestwo dla księżniczki. Zabierze nas w najlepsze miejsca, gdzie można złapać endorfiny oraz pokaże bez czego kuchnia barcelońska nie może się obejść.

„Jestem z Polski" - opis programu

W nowym sezonie zobaczymy jak wygląda codzienne życie polek mieszkających za granicą. Opowiedzą co zrobiły, by zmienić swoje życie i osiedlić się w odległych miejscach na ziemi. Poznamy Darię, która mieszka w Berlinie od dwóch lat. Kocha to miasto za różnorodność i swobodę. Pokaże, gdzie "lokalsi" spędzają czas latem i co lubią jeść, a także jak wygląda casting na nowego lokatora.

Joanna osiedliła się w Kenii 13 lat temu! W swojej drugiej ojczyźnie pilotuje wycieczki po Afryce wschodniej, jest nauczycielem kitesurfingu i wspólnie z mężem organizuje indywidualne wyprawy safari dla turystów. Mówi w czterech językach: polsku, angielsku, niemiecku i kiswahili!

Wybierzemy się również do domu Iwony w urokliwym włoskim miasteczku Marche. Na Zanzibarze poznamy Maję i jej rodzinę, która pokaże swoją codzienność na wyspie i opowie o rodzinnym podróżowaniu.

W programie zobaczymy też siostrę Monikę - misjonarkę w Tanzanii. Jej domem stała się maleńka miejscowość Mangazo, gdzie życie jest bardzo surowe. Mimo, że mieszkańcy są biedni, to zawsze są dla siebie bardzo życzliwi.

Zobacz świat oczami polek, które wyjechały za granicę w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

„Jestem z Polski" - gdzie oglądać?

Odcinki programu obejrzysz na antenie TVN Style oraz online na platformie VOD player.pl