Jestem z Polski

sezon 8 odcinek 6

Jestem z Polski 8

Paulina to dyrektor finansowy w firmie budowlanej w Neuilly Plaisance pod Paryżem. Do Paryża trafiła dzięki swojemu bratu, który, gdy miała raptem 17 lat zabrał ja tam na wspólną wycieczkę autostopem. Miasto tak spodobało się Paulinie, że po maturze postanowiła tam wrócić i zostać na stałe. I tak żyję tu już od 23 lat wraz ze swoja 15- letnia córką Julką. Wraz z Pauliną i jej córką odkryjemy uroki Paryża, popływamy na Sekwanie, sprawdzimy gdzie można zjeść najlepsze krepy w mieście, posłuchać najlepszej muzyki oraz dowiemy się czy słuszne jest twierdzenie, że Francuzi kochają żaby.

„Jestem z Polski" - opis programu

W nowym sezonie zobaczymy jak wygląda codzienne życie polek mieszkających za granicą. Opowiedzą co zrobiły, by zmienić swoje życie i osiedlić się w odległych miejscach na ziemi. Poznamy Darię, która mieszka w Berlinie od dwóch lat. Kocha to miasto za różnorodność i swobodę. Pokaże, gdzie "lokalsi" spędzają czas latem i co lubią jeść, a także jak wygląda casting na nowego lokatora.

Joanna osiedliła się w Kenii 13 lat temu! W swojej drugiej ojczyźnie pilotuje wycieczki po Afryce wschodniej, jest nauczycielem kitesurfingu i wspólnie z mężem organizuje indywidualne wyprawy safari dla turystów. Mówi w czterech językach: polsku, angielsku, niemiecku i kiswahili!

Wybierzemy się również do domu Iwony w urokliwym włoskim miasteczku Marche. Na Zanzibarze poznamy Maję i jej rodzinę, która pokaże swoją codzienność na wyspie i opowie o rodzinnym podróżowaniu.

W programie zobaczymy też siostrę Monikę - misjonarkę w Tanzanii. Jej domem stała się maleńka miejscowość Mangazo, gdzie życie jest bardzo surowe. Mimo, że mieszkańcy są biedni, to zawsze są dla siebie bardzo życzliwi.

Zobacz świat oczami polek, które wyjechały za granicę w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

„Jestem z Polski" - gdzie oglądać?

Odcinki programu obejrzysz na antenie TVN Style oraz online na platformie VOD player.pl