Jestem z Polski

sezon 8 odcinek 5

Jestem z Polski 8

Weronika do Bułgarii przyjechała z powodów zawodowych, ale ze względu na miłość została na dłużej. Pokochała to miejsce i swoją miłością postanowiła podzielić się z nami w 5. odcinku 8. sezonu "Jestem z Polski".

Dla Weroniki, Bułgaria na początku była miejscem pracy, przygodą, później stała się jej domem. Stąd pochodzi Hristo, jej przystojny i czarujący chłopak. To co ich łączy, to przede wszystkim specyficzne poczucie humoru. Śmieją się najczęściej z tych samych rzeczy, dużo żartują, cały dzień spędzają na wesoło. Mają mnóstwo wspólnych żartów i powiedzonek, sucharów, które sami wymyślają i nikt ich nie rozumie. Stworzyli sobie własny język: Polsko-Bułgarsko-Angielski. Świetnie też się dogadują pod względem obowiązków domowych. Ona nigdy nie wyrzuca śmieci – to działka Hristo, a on nie zmywa naczyń, to zadanie Weroniki.

Pasją Weroniki są przede wszystkim podróże, zwiedzanie, poznawanie nowych miejsc, a Bułgaria jest dla niej pięknym, ciekawym krajem. Jest to też bardzo dobre miejsce do życia. Weronika marzy o tym, żeby po prostu żyć szczęśliwie. Móc podróżować, realizować drobne plany, być aktywną na długie lata i żyć w miarę normalnie.

Pasją Weroniki stało się prowadzenie bloga i profilu na Instagramie oraz pokazywanie Bułgarii z innej perspektywy. Osoby, która od niedawna tu mieszka, pracuje z turystami, ma chłopaka Bułgara. Sprawia jej radość pokazywanie banałów, bo niektórzy o Bułgarii niczego wiedzą i kompletnie nie mają żadnych skojarzeń.

„Jestem z Polski" - opis programu

W nowym sezonie zobaczymy jak wygląda codzienne życie polek mieszkających za granicą. Opowiedzą co zrobiły, by zmienić swoje życie i osiedlić się w odległych miejscach na ziemi. Poznamy Darię, która mieszka w Berlinie od dwóch lat. Kocha to miasto za różnorodność i swobodę. Pokaże, gdzie "lokalsi" spędzają czas latem i co lubią jeść, a także jak wygląda casting na nowego lokatora.

Joanna osiedliła się w Kenii 13 lat temu! W swojej drugiej ojczyźnie pilotuje wycieczki po Afryce wschodniej, jest nauczycielem kitesurfingu i wspólnie z mężem organizuje indywidualne wyprawy safari dla turystów. Mówi w czterech językach: polsku, angielsku, niemiecku i kiswahili!

Wybierzemy się również do domu Iwony w urokliwym włoskim miasteczku Marche. Na Zanzibarze poznamy Maję i jej rodzinę, która pokaże swoją codzienność na wyspie i opowie o rodzinnym podróżowaniu.

W programie zobaczymy też siostrę Monikę - misjonarkę w Tanzanii. Jej domem stała się maleńka miejscowość Mangazo, gdzie życie jest bardzo surowe. Mimo, że mieszkańcy są biedni, to zawsze są dla siebie bardzo życzliwi.

Zobacz świat oczami polek, które wyjechały za granicę w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

„Jestem z Polski" - gdzie oglądać?

Odcinki programu obejrzysz na antenie TVN Style oraz online na platformie VOD player.pl