Jestem z Polski

sezon 9 odcinek 4

Jestem z Polski 9

Emilia to bardzo przedsiębiorcza wrocławianka mieszkająca Newtownabbey pod Belfastem. W Irlandii Północnej założyła własną firmę z dostawami warzyw i owoców do klientów oraz prężnie działający stacjonarnie sklep. Jak sama o sobie mówi, żadnej pracy się nie boi, a ponieważ sama dla siebie jest szefem, to z nieskrywaną radością żartuje, że świetnie się traktuje. Od 6 lat mieszka ze swoim partnerem Marcinem, który również pomaga jej w prowadzeniu biznesu.
Emilka zabierze nas na farmę i pokaże nam jak od kulis wygląda prowadzenie biznesu. Zobaczymy bez czego kuchnia irlandzka nie może się obyć i dlaczego mieszkańcy Irlandii Północnej mają wodę za darmo. Dowiemy się też dlaczego ten kraj to część Wielkiej Brytanii oraz jaka jest ulubiona forma spędzania wolnego czasu przez Irlandczyków. To trzeba zobaczyć!

„Jestem z Polski" - opis programu

W nowym sezonie zobaczymy jak wygląda codzienne życie polek mieszkających za granicą. Opowiedzą co zrobiły, by zmienić swoje życie i osiedlić się w odległych miejscach na ziemi. Poznamy Darię, która mieszka w Berlinie od dwóch lat. Kocha to miasto za różnorodność i swobodę. Pokaże, gdzie "lokalsi" spędzają czas latem i co lubią jeść, a także jak wygląda casting na nowego lokatora.

Joanna osiedliła się w Kenii 13 lat temu! W swojej drugiej ojczyźnie pilotuje wycieczki po Afryce wschodniej, jest nauczycielem kitesurfingu i wspólnie z mężem organizuje indywidualne wyprawy safari dla turystów. Mówi w czterech językach: polsku, angielsku, niemiecku i kiswahili!

Wybierzemy się również do domu Iwony w urokliwym włoskim miasteczku Marche. Na Zanzibarze poznamy Maję i jej rodzinę, która pokaże swoją codzienność na wyspie i opowie o rodzinnym podróżowaniu.

W programie zobaczymy też siostrę Monikę - misjonarkę w Tanzanii. Jej domem stała się maleńka miejscowość Mangazo, gdzie życie jest bardzo surowe. Mimo, że mieszkańcy są biedni, to zawsze są dla siebie bardzo życzliwi.

Zobacz świat oczami polek, które wyjechały za granicę w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

„Jestem z Polski" - gdzie oglądać?

Odcinki programu obejrzysz na antenie TVN Style oraz online na platformie VOD player.pl