Jestem z Polski

sezon 8 odcinek 4

Jestem z Polski 8

W tym odcinku poznamy Kasię i Tomka, małżeństwo z 20-letnim stażem. Kilkanaście lat temu na swój wakacyjny wypoczynek wybrali Thassos. Z miejsca zakochali się w greckiej wyspie i postanowili zamieszkać tu na emeryturze. Gdy jednak Kasia przeszła zawał, zdecydowali się nie czekać tak długo i zrealizować marzenia o przeprowadzce. Obecnie Kasia, która długie lata pracowała w farmacji, interesuje się kosmetyką naturalną. Jest również fanką ekologicznych warzyw, uprawia je w swoim ogrodzie. Jej gigantyczne pomidory stały się słynne w Thassos! Kasia twierdzi, że grecka wyspa to dla nich RAJ NA ZIEMI.

„Jestem z Polski" - opis programu

W nowym sezonie zobaczymy jak wygląda codzienne życie polek mieszkających za granicą. Opowiedzą co zrobiły, by zmienić swoje życie i osiedlić się w odległych miejscach na ziemi. Poznamy Darię, która mieszka w Berlinie od dwóch lat. Kocha to miasto za różnorodność i swobodę. Pokaże, gdzie "lokalsi" spędzają czas latem i co lubią jeść, a także jak wygląda casting na nowego lokatora.

Joanna osiedliła się w Kenii 13 lat temu! W swojej drugiej ojczyźnie pilotuje wycieczki po Afryce wschodniej, jest nauczycielem kitesurfingu i wspólnie z mężem organizuje indywidualne wyprawy safari dla turystów. Mówi w czterech językach: polsku, angielsku, niemiecku i kiswahili!

Wybierzemy się również do domu Iwony w urokliwym włoskim miasteczku Marche. Na Zanzibarze poznamy Maję i jej rodzinę, która pokaże swoją codzienność na wyspie i opowie o rodzinnym podróżowaniu.

W programie zobaczymy też siostrę Monikę - misjonarkę w Tanzanii. Jej domem stała się maleńka miejscowość Mangazo, gdzie życie jest bardzo surowe. Mimo, że mieszkańcy są biedni, to zawsze są dla siebie bardzo życzliwi.

Zobacz świat oczami polek, które wyjechały za granicę w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

„Jestem z Polski" - gdzie oglądać?

Odcinki programu obejrzysz na antenie TVN Style oraz online na platformie VOD player.pl