Jestem z Polski

sezon 7 odcinek 4

Jestem z Polski 7

Ile razy zastanawiałyście, żeby tak rzucić wszystko i ruszyć w drogę? A ile razy zdrowy rozsądek stawał na przeszkodzie?

Magda, która zdecydowała się zamieszkać na południu Hiszpanii, w malowniczym Conil nie pozwoliła na to, żeby zdrowy rozsądek pokrzyżował jej życiowe szyki. Któregoś dnia po prostu spakowała cały swój dobytek i wyruszyła w drogę camperem. Tam, gdzie najcieplej w Europie, w stronę słońca.

Bardzo szybko zdała sobie sprawę z tego, że do szczęścia w życiu niewiele potrzeba. Wystarczy wschód słońca nad oceanem i poranna medytacja na plaży.

Zycie w camperze to życie blisko natury i w zgodzie ze sobą. To życie w drodze - bez planu i bez możliwości przewidzenia tego co się wydarzy kolejnego dnia. To życie pełną piersią tu i teraz. Życie na własnych zasadach, bez konieczności płacenia rachunków, chodzenia do biura od...do... Zycie w camperze to po prostu wolność. A jak wyglądają techniczne aspekty takiego życia? Kąpiel, poranna toaleta, make up, przechowywanie ubrań, gotowanie, sen? Musicie koniecznie obejrzeć odcinek.

„Jestem z Polski" - opis programu

W nowym sezonie zobaczymy jak wygląda codzienne życie polek mieszkających za granicą. Opowiedzą co zrobiły, by zmienić swoje życie i osiedlić się w odległych miejscach na ziemi. Poznamy Darię, która mieszka w Berlinie od dwóch lat. Kocha to miasto za różnorodność i swobodę. Pokaże, gdzie "lokalsi" spędzają czas latem i co lubią jeść, a także jak wygląda casting na nowego lokatora.

Joanna osiedliła się w Kenii 13 lat temu! W swojej drugiej ojczyźnie pilotuje wycieczki po Afryce wschodniej, jest nauczycielem kitesurfingu i wspólnie z mężem organizuje indywidualne wyprawy safari dla turystów. Mówi w czterech językach: polsku, angielsku, niemiecku i kiswahili!

Wybierzemy się również do domu Iwony w urokliwym włoskim miasteczku Marche. Na Zanzibarze poznamy Maję i jej rodzinę, która pokaże swoją codzienność na wyspie i opowie o rodzinnym podróżowaniu.

W programie zobaczymy też siostrę Monikę - misjonarkę w Tanzanii. Jej domem stała się maleńka miejscowość Mangazo, gdzie życie jest bardzo surowe. Mimo, że mieszkańcy są biedni, to zawsze są dla siebie bardzo życzliwi.

Zobacz świat oczami polek, które wyjechały za granicę w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

„Jestem z Polski" - gdzie oglądać?

Odcinki programu obejrzysz na antenie TVN Style oraz online na platformie VOD player.pl