Jestem z Polski

sezon 9 odcinek 3

Jestem z Polski 9

Marta Bik-Tavares to zawsze uśmiechnięta stomatolog z Canico na Maderze. Na wyspie wiecznej wiosny znalazła się za sprawą swojego męża, który jest oficerem portugalskiej armii.  
Wraz z dwójką dzieci mieszkają tu od 6 lat. Marta pokaże nam swoje miejsce pracy i opowie czym różnią się kliniki w Polsce od tych maderskich. Dowiemy się również dlaczego Madera to idealne miejsce dla kobiet w ciąży oraz jak wygląda nauka na wyspie. Wraz z Martą wybierzemy się na poszukiwania najbardziej egzotycznych maderskich zwierząt. A na koniec zanurkujemy w oceanie! Tego nie można przegapić!

„Jestem z Polski" - opis programu

W nowym sezonie zobaczymy jak wygląda codzienne życie polek mieszkających za granicą. Opowiedzą co zrobiły, by zmienić swoje życie i osiedlić się w odległych miejscach na ziemi. Poznamy Darię, która mieszka w Berlinie od dwóch lat. Kocha to miasto za różnorodność i swobodę. Pokaże, gdzie "lokalsi" spędzają czas latem i co lubią jeść, a także jak wygląda casting na nowego lokatora.

Joanna osiedliła się w Kenii 13 lat temu! W swojej drugiej ojczyźnie pilotuje wycieczki po Afryce wschodniej, jest nauczycielem kitesurfingu i wspólnie z mężem organizuje indywidualne wyprawy safari dla turystów. Mówi w czterech językach: polsku, angielsku, niemiecku i kiswahili!

Wybierzemy się również do domu Iwony w urokliwym włoskim miasteczku Marche. Na Zanzibarze poznamy Maję i jej rodzinę, która pokaże swoją codzienność na wyspie i opowie o rodzinnym podróżowaniu.

W programie zobaczymy też siostrę Monikę - misjonarkę w Tanzanii. Jej domem stała się maleńka miejscowość Mangazo, gdzie życie jest bardzo surowe. Mimo, że mieszkańcy są biedni, to zawsze są dla siebie bardzo życzliwi.

Zobacz świat oczami polek, które wyjechały za granicę w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

„Jestem z Polski" - gdzie oglądać?

Odcinki programu obejrzysz na antenie TVN Style oraz online na platformie VOD player.pl