Jestem z Polski

sezon 8 odcinek 3

Jestem z Polski 8

31-letnia Kasia z Podlasia w bardzo romantyczny sposób trafiła do Albanii. Jednego z najmniejszych krajów Europy, który charakteryzuje się dużą liczbą regionów klimatycznych.
Narzeczony zabrał ją tam w ramach niespodzianki mówiąc, że lecą na narty. Kasia nigdy wcześniej nie była na Bałkanach. Zakochała się w Albanii od pierwszego wejrzenia. Spojrzała na widok z okna mieszkania, które było kupione dla nich i „przepadła”. Od ponad 3 lat niezmiennie, każdego dnia, zachwyca ją ten widok i niesamowita atmosfera Sarandy , miasteczka, które liczy niecałe 40 tys. mieszkańców, jednak jeszcze 100 lat temu było malutką wioską rybacką. Kasia mówi, że została w niej, bo chce mieszkać w miejscu z dużą ilością słońca, dobrego powietrza, fantastycznych ludzi i możliwości. Albania jest jak Polska z lat 90-tych – to, co biznesowo posadzisz, przy determinacji i szczęściu szybko urośnie.

„Jestem z Polski" - opis programu

W nowym sezonie zobaczymy jak wygląda codzienne życie polek mieszkających za granicą. Opowiedzą co zrobiły, by zmienić swoje życie i osiedlić się w odległych miejscach na ziemi. Poznamy Darię, która mieszka w Berlinie od dwóch lat. Kocha to miasto za różnorodność i swobodę. Pokaże, gdzie "lokalsi" spędzają czas latem i co lubią jeść, a także jak wygląda casting na nowego lokatora.

Joanna osiedliła się w Kenii 13 lat temu! W swojej drugiej ojczyźnie pilotuje wycieczki po Afryce wschodniej, jest nauczycielem kitesurfingu i wspólnie z mężem organizuje indywidualne wyprawy safari dla turystów. Mówi w czterech językach: polsku, angielsku, niemiecku i kiswahili!

Wybierzemy się również do domu Iwony w urokliwym włoskim miasteczku Marche. Na Zanzibarze poznamy Maję i jej rodzinę, która pokaże swoją codzienność na wyspie i opowie o rodzinnym podróżowaniu.

W programie zobaczymy też siostrę Monikę - misjonarkę w Tanzanii. Jej domem stała się maleńka miejscowość Mangazo, gdzie życie jest bardzo surowe. Mimo, że mieszkańcy są biedni, to zawsze są dla siebie bardzo życzliwi.

Zobacz świat oczami polek, które wyjechały za granicę w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

„Jestem z Polski" - gdzie oglądać?

Odcinki programu obejrzysz na antenie TVN Style oraz online na platformie VOD player.pl